Daje dzieciom po 6 świątecznych prezentów, ale są... używane. "Wystarczyłby jeden, porządny"

2022-12-21 10:47

Każda rodzina ma swoje własne podejście do prezentów gwiazdkowych. Jedni rodzice organizują składki wraz z dziadkami i ciociami, by dać dzieciom po jednym, ale dużym i drogim prezencie. Inni stawiają na kilka mniejszych podarków. Ta mama ma swój sposób, w którym widzimy sporo dobrego. Podzieliła się nim jednak na TikToku i dostała cięgi od rodziców z różnych stron świata.

świąteczne prezenty
Autor: Getty Images/ TikTok @bethevillage Ta mama daje dzieciom prezenty pod choinkę "z drugiej ręki".

Filmik Whitney, mamy z TikToka, która prowadzi profil @bethevillage to jedno z tych wideo, które wzbudzają niemałe poruszenie wśród internautów. Komentarze płyną od rodziców z całego świata. Był na tyle popularny, że kobieta wrzucała go dwukrotnie, a w sumie zdobył aż 3 miliony polubień i kilkadziesiąt tysięcy komentarzy. 

Kobieta, która wraz z mężem stanowi rodzinę adopcyjną i rodzinę zastępczą dla kilkorga dzieci wrzuciła swój patent na prezenty świąteczne dla dzieci w rodzinie wielodzietnej. Na czym polegała kontrowersja, która tak poruszyła internautów?

Zobacz: Jak podłożyć prezenty pod choinkę i nie zrujnować dziecku świąt?

Sonda Świąteczna - Ewelina pyta i nie błądzi #5

Dowiedz się: Nawet 3-latka można uczyć oszczędności i poszanowania pieniędzy. Zobacz jak to robić, bo warto

Prezenty z second handu

Whitney przyznała, że jej dzieci zawsze dostają kilka prezentów. W Wigilię dostają po 4 prezenty. "Coś wymarzonego", ale kupionego w second handzie. "Coś praktycznego" - rzecz, która się przyda ale jest też fajna, "coś do ubrania" - może to być nowy outfit, ale też np. kocyk i "coś do czytania" - książki, tak jak "coś wymarzonego" kobieta kupuje z "drugiej ręki".

Oprócz tego w świąteczny poranek dzieci dostają skarpetę wypełnioną słodyczami i po jednym wymarzonym prezencie od świętego Mikołaja.  

Takie podejście sprawiło, że wielu internautów zaczęło krytykować kobietę. Jedni za zbyt dużą ilość prezentów, inni za pomysł na podarunki z drugiej ręki.

- Pochodzę ze Skandynawii i tam zawsze dostaje się po jednym prezencie. 4+ to już przesada. 

- Prezenty po kimś? Popłakałabym się. Lepszy jeden a porządny.

Wielu rodziców pochwala jednak pomysł matki:

- Nie trzeba wydawać kroci, a dzieci i tak będą wdzięczne i szczęśliwe.

- Podoba mi się ten pomysł. Święta nie powinny opierać się na tym, jak wiele dostajemy.

Mama się tłumaczy...

Filmik wywołał taki odzew, że Whitney postanowiła wytłumaczyć więcej w kolejnym wideo. Zaznaczyła, że w związku z byciem rodziną zastępczą chce, by prezenty miały przesłanie, bo dzieci, które z nią są, mogą z czasem trafić do innych rodzin, w których zasady będą inne. Ona sama, jak wspomina, w dzieciństwie czasami dostawała jedynie szczoteczkę i bieliznę w ramach prezentu. 

Widzimy w tym większy zamysł. Dzieci dostają także nowe prezenty, ale otrzymanie części z "drugiej ręki" uczy, że można spędzić świetny czas i zachować świąteczne zwyczaje, nie wydając kroci. Poza tym pochwalamy pomysł za same proekologiczne podejście - gadżety dostają drugie życie zamiast lądować na śmietniku. 

Przeczytaj: Agnieszka Włodarczyk przyznaje, że kupuje ciuchy dla synka w lumpeksach. „Obrzydza was to czy luz?”

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza