Harmonogram egzaminów 2022 - egzamin ósmoklasisty i egzamin dojrzałości

2022-01-05 12:12

Ministerstwo Edukacji Narodowej podało harmonogram egzaminów, które od czasu pandemii koronawirusa odbywają się wcześniej i w nieco zmienionej formie. Kiedy w 2022 roku odbędzie się egzamin ósmoklasistów, a kiedy będzie matura?

Egzaminy
Autor: Getty Images

Już wiadomo, że tegoroczne matury i egzaminy ósmoklasistów odbędą się w innej formie. Taj jak w zeszłym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało, że zmniejszy zakres materiału, niezbędnego do zdania egzaminów - zarówno w przypadku maturzystów, jak i ósmoklasistów. Resort podał również oficjalne terminy egzaminów.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie ministerstwa.

Harmonogram egzaminów ósmoklasistów

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 24-26 maja. Termin dodatkowy odbędzie się w dniach 13-15 czerwca. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone do 1 lipca 2022. 

Daty egzaminów:

Egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut, z matematyki 100 minut, a z języka obcego 90 minut.

Harmonogram egzaminów maturalnych 

Egzamin maturalny rozpocznie się  4 maja i potrwa do 20 maja 2022. Egzaminy ustne przeprowadzone zostaną w dniach 18-20 maja. Egzaminy dodatkowy dla maturzystów, którzy nie mogli przystąpić do matury w normalnym terminie odbędą się w 1-15 czerwca 2022 r. (14-15 czerwca - egzaminy ustne), a poprawkowe - 23 sierpnia 2022 r. Nie przeprowadza się części ustnej w terminie poprawkowym.

Przystąpienie do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym będzie obowiązkowe (to zmiana w stosunku do 2021 r.). Wyniki matur ogłoszone zostaną 5 lipca. 

Szczegółowe informację dostępne na stronie www.gov.pl.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza