Harmonogram egzaminów 2022 - egzamin ósmoklasisty i egzamin dojrzałości

2022-01-05 12:12

Ministerstwo Edukacji Narodowej podało harmonogram egzaminów, które od czasu pandemii koronawirusa odbywają się wcześniej i w nieco zmienionej formie. Kiedy w 2022 roku odbędzie się egzamin ósmoklasistów, a kiedy będzie matura?

Egzaminy
Autor: Getty Images

Już wiadomo, że tegoroczne matury i egzaminy ósmoklasistów odbędą się w innej formie. Taj jak w zeszłym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało, że zmniejszy zakres materiału, niezbędnego do zdania egzaminów - zarówno w przypadku maturzystów, jak i ósmoklasistów. Resort podał również oficjalne terminy egzaminów.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie ministerstwa.

Harmonogram egzaminów ósmoklasistów

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 24-26 maja. Termin dodatkowy odbędzie się w dniach 13-15 czerwca. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone do 1 lipca 2022. 

Daty egzaminów:

Egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut, z matematyki 100 minut, a z języka obcego 90 minut.

Harmonogram egzaminów maturalnych 

Egzamin maturalny rozpocznie się  4 maja i potrwa do 20 maja 2022. Egzaminy ustne przeprowadzone zostaną w dniach 18-20 maja. Egzaminy dodatkowy dla maturzystów, którzy nie mogli przystąpić do matury w normalnym terminie odbędą się w 1-15 czerwca 2022 r. (14-15 czerwca - egzaminy ustne), a poprawkowe - 23 sierpnia 2022 r. Nie przeprowadza się części ustnej w terminie poprawkowym.

Przystąpienie do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym będzie obowiązkowe (to zmiana w stosunku do 2021 r.). Wyniki matur ogłoszone zostaną 5 lipca. 

Szczegółowe informację dostępne na stronie www.gov.pl.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza