Harmonogram egzaminów 2021 - egzamin ósmoklasisty i egzamin dojrzałości

Egzaminy
Autor: Getty Images

Ministerstwo Edukacji Narodowej podało harmonogram egzaminów, które ze względu na pandemie koronawirusa odbędą się w innych niż wcześniej przewidywano terminach i w nieco zmienionej formie. Kidy w 2021 roku będzie egzamin ósmoklasistów i kiedy odbędzie się matura?

Już wiadomo, że tegoroczne matury i egzaminy ósmoklasistów odbędą się w innej formie. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało, że zmniejszy zakres materiału, niezbędnego do zdania egzaminów - zarówno w przypadku maturzystów, jak i ósmoklasistów. Resort podał również oficjalne terminy egzaminów, które w przypadku uczniów kończących podstawówkę, odbędą się później niż zwykle.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie ministestwa.

Harmonogram egzaminów ósmoklasistów

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 25-27 maja. Termin dodatkowy odbędzie się w dniach 16-18 czerwca. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone do 2 lipca 2021. 

Daty egzaminów:

  • język polski - wtorek 25 maja 2021 r., godz. 9:00,
  • matematyka - środa 26 maja 2021 r., godz. 9:00,
  • język obcy nowożytny - czwartek 27 maja 2021 r., godz. 9:00.

Egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut, z matematyki 100 minut, a z języka obcego 90 minut.

Harmonogram egzaminów maturalnych 

Egzamin maturalny rozpocznie się  4 maja i potrwa do 20 maja 2021. Egzaminy ustne przeprowadzone zostaną w dniach 19-21 maja. Egzaminy dodatkowy dla maturzystów, którzy nie mogli przystąpić do matury w normalnym terminie odbędą się w 1 -16 czerwca 2021 r. (7-8 czerwca - egzaminu ustne), a poprawkowe - 24 sierpnia 2021 r. Nie przeprowadza się części ustnej w terminie poprawkowym.

W tym roku, z powodu pandemii i przerw w nauce zrezygnowano z obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Chętni uczniowie będą mogli do niego przystąpić, jednak nie muszą tego robić, aby zdać maturę. Wyniki matur ogłoszone zostaną 5 lipca. 

Szczegółowe informację dostępne na stronie www.gov.pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE