Paulina Rzeźniczak zdradza, ile przytyła w ciąży. Dużo?

2024-04-04 12:04

Paulina Rzeźniczak w mediach społecznościowych relacjonuje codzienne życie swojej rodziny. Możemy podejrzeć, jak ona i Jakub Rzeźniczak spędzają czas z córką, ale i dowiedzieć się, jak świeżo upieczona mama czuje się w nowej roli, czy poznać więcej szczegółów związanych z jej ciążą.

Paulina Rzeźniczak zdradza, ile przytyła w ciąży. Dużo?
Autor: Instagram @paulina_rzezniczak Paulina Rzeźniczak zdradza, ile przytyła w ciąży. Dużo?

Paulina i Jakub Rzeźniczakowie pobrali się w listopadzie 2022 roku w Miami, we wrześniu ubiegłego roku poinformowali, że ich rodzina się powiększy. - Czekamy na Ciebie - napisali, pokazując zdjęcia z USG. 10 lutego przyszła na świat ich córeczka, Antoninka. - Kochani bardzo wam dziękujemy za wszystkie gratulacje i życzenia. Jest pięknie - komentował szczęśliwy tata, Jakub Rzeźniczak.

W mediach społecznościowych pokazują, jak wygląda ich rzeczywistość – to rodzinne zdjęcia, wizyty u fizjoterapeuty, ale i codzienne trudności, w których rozwiązaniu pomagają widzowie.

Spis treści

  1. Paulina Rzeźniczak o wadze po ciąży
  2. Ile chudniemy po porodzie?
5 rzeczy, których nie wiesz o połogu

Paulina Rzeźniczak o wadze po ciąży

Paulina Rzeźniczak na Instagramie co jakiś czas odpowiada na pytania obserwatorów. Podczas ostatniej sesji Q&A powiedziała m.in., jak się czuje w nowej roli (przyznała, że dopiero teraz w pełni rozumie swoją mamę), że miała anemię w ciąży oraz że poród odbył się siłami natury. Żona piłkarza odpowiedziała także na pytania związane z wagą po ciąży. - Czy dużo przytyłaś w ciąży i ile udało się już zrzucić? - zapytała internautka.

Ponad 30 kg. Jeszcze połowa przede mną do zrzucenia - odpowiedziała Paulina Rzeźniczak.

Inna obserwatorka spytała, z jakiej wagi startowała. - 48 kg - przyznała celebrytka.

Przeczytaj także: Paulina Rzeźniczak pokazała brzuch po porodzie i zawrzało. Fanka: "Pani zakłamuje rzeczywistość"

Ile chudniemy po porodzie?

Antonina niebawem skończy dwa miesiące, jej mama w tym czasie schudła 15 kg. Czy powinnyśmy łapać się za głowę, myśląc, że to za dużo w tak krótkim czasie? Warto pamiętać, że waga w ciąży związana jest nie tylko z nadprogramowymi kilogramami, które przybywają, gdy folgujemy z jedzeniem. To także m.in. masa dziecka, łożyska, macicy czy powiększających się piersi. Jak wyliczała położna, łącznie to ponad 12 kilogramów. Przeczytaj: Ile kilogramów stracisz wraz z porodem? Położna wyjaśnia, ile "waży" sama ciąża.

Dlatego nie powinnyśmy myśleć o kilogramach, które przybywają nam w ciąży jako czymś ostatecznym - chudniemy tuż po samym porodzie. Co dalej? Musimy dać sobie czas, w końcu nasze ciało naprawdę się napracowało, pozwólmy mu na regenerację. Nim się obejrzymy, wrócimy do wagi sprzed ciąży. A połóg niech będzie czasem odpoczynku i troski o siebie.

Przeczytaj także: Położna radzi, co warto robić w połogu. To nie będzie przyjemne, ale ważne dla zdrowia