Z ostatniej chwili: zmarła zakażona koronawirusem 27-latka, która kilka dni temu urodziła dziecko

2020-03-20 12:55 Dagmara Osińska
Zmarła zakażona koronawirusem 27-latka
Autor: Getty Images

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o śmierci młodej kobiety zakażonej COVID-19. To pacjentka szpitala w Łańcucie, która wirusem zaraziła się prawdopodobnie od matki.

Jak podało Ministerstwo, 27-latka była w stanie ciężkim. Kobieta nie miała poważnych współistniejących chorób przewlekłych, jednak portal stalowemiasto.pl poinformował, że kilka dni temu urodziła dziecko w szpitalu w Nisku (woj podkarpackie). Po wykryciu koronawirusa trafiła do szpitala w Łańcucie - tego samego, w którym parę dni wcześniej zmarł zakażony koronawirusem 67-letni mężczyzna.

Według doniesień bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety była sepsa, która pojawiła się po porodzie. Póki co nie wiadomo, jaki jest stan dziecka.

27-latka, mieszkająca na co dzień w gminie Janów Lubelski, to druga ofiara COVID-19 na podkarpaciu. Mogła zarazić się od matki, u której wcześniej potwierdzono obecność koronawirusa.  

Czytaj także: Czy koronawirus stanowi zagrożenie dla kobiet w ciąży?

Koronawirus: lista szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

#RazemPrzeciwKoronawirusowi. Pobierz plakat i pomóż sąsiadowi!

Sąsiad pomoże!
Autor: redakcja

W związku z epidemią koronawirusa zamieszczamy plakat do pobrania i wydrukowania. Za pomocą plakatu można zadeklarować swoją pomoc sąsiedzką (głównie osobom starszym, które nie mogą lub nie powinny wychodzić z domu, robić zakupów, załatwiać spraw w większych skupiskach).

Pasek. Loga
Autor: redakcja

Pobierz plakat w wygodnym formacie pdf

Więcej o koronawirusie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE