Opieka nad dzieckiem: 5 gadżetów ułatwiających opiekę nad maluchem

2014-11-18 12:19

Opieka nad dzieckiem może być łatwiejsza, jeśli mamy pod ręką przydatne gadżety. Jak szybko utulić dziecko do snu? Jak rozpoznać, dlaczego płacze? Jak sobie radzić w podróży? O pomysłowych gadżetach opowiada Jakub Klawiter.

Opieka nad dzieckiem
Autor: materiały prasowe Te gadżety ułatwią ci opiekę nad dzieckiem.

Spis treści

  1. Opieka nad dzieckiem: tłumacz płaczu dziecka
  2. Opieka nad dzieckiem: lusterko do obserwacji dziecka w podróży
  3. Opieka nad dzieckiem: miś usypiacz do kołyski
  4. Opieka nad dzieckiem: plecak z szelkami
  5. Opieka nad dzieckiem: butelka termiczna

Gadżety ułatwiające opiekę nad dzieckiem są dziś zbawieniem dla niejednego rodzica. Pomagają uśpić dziecko, zajmują jego uwagę w podróży, ułatwiają spacerowanie. Co warto mieć w domu?

>> 5 zbędnych gadżetów dla niemowlaka. Sprawdź, które Ci się NIE przydadzą >>

Opieka nad dzieckiem: tłumacz płaczu dziecka

Jeszcze kilkanaście lat temu młodzi rodzice śnili o urządzeniu, rozpoznającym powody płaczu dziecka. Niektórym ciągle wydaje się, że to science fiction, a tymczasem na rynku od dawna są dostępne tłumacze płaczu dziecka. Jak działają?

Urządzenie rejestruje dźwięk płaczu i po 10 sekundach wskazuje, czy dziecko jest głodne, spiące, znudzone, zestresowane czy rozdrażnione. Oczywiście, płacze te mogą się zmieniać i wzajemnie przenikać, dlatego ważne jest wykonanie pomiaru od razu po rozpoczęciu płaczu.

Opieka nad dzieckiem: lusterko do obserwacji dziecka w podróży

To kolejny gadżet do opieki nad dzieckiem, który może w znaczący sposób ułatwić nam funkcjonowanie. Lusterko pozwala obserwować zachowanie małego dziecka, przewożonego tyłem do kierunku jazdy. Montuje się je na zagłówku tylnego siedzenia.

Lusterko zabawia również malucha, ponieważ na jego ekranie wyświetlają się różne obrazki. Lusterko może się uśmiechać, mrygać oczami albo naśladować dźwięki oceanu, pociągu czy śpiew ptaków.

>> 7 zasad pielęgnacji noworodka >>

Opieka nad dzieckiem: miś usypiacz do kołyski

Miś usypiacz wydaje różne dźwięki, usypiające dziecko. Jakie? Między innymi szum morza, biały szum, 4 kołyski i dźwięki z łona matki. Na uwagę zasługuje zwłaszcza ten ostatni rodzaj dźwięku, dzięki któremu dziecko natychmiast się uspokaja.

Możemy go zamontować na ściance kołyski lub łóżeczka, nie bojąc się, że maluch go zrzuci. To ważne, ponieważ miś uaktywnia się po dotknięciu lub wtedy gdy dziecko zacznie płakać.

Do misia dołączony jest również kocyk, który utrzymuje zapach rodziców. Wystarczy, że ci na parę minut przyłożą go do ciała, a następnie do dziecka, a od razu poczuje się bezpiecznie.

Opieka nad dzieckiem: plecak z szelkami

To następny gadżet do opieki nad dzieckiem, który nam pomoże w codziennych czynnościach. Plecak z szelkami sprawdzi się w przypadku małego dziecka, które jeszcze nie chodzi zbyt pewnie. Jeśli dziecko się przewróci, rodzice szybko mogą pomóc mu się podnieść.

Opieka nad dzieckiem: butelka termiczna

To rzecz doskonała na jesień i zimę. Butelka termiczna utrzymuje ciepło nawet przez 10 godzin, dzięki czemu możemy ją zabierać nie tylko na spacer, ale również w podróż.

Dzień Dobry TVN/x-news