WYCHOWANIE DZIECKA to zadanie rodziców czy szkoły? [FILM]

2014-09-04 17:25

Kto wychowuje dzieci - rodzice czy szkoła? Ten temat został poruszony w programie "Świat się kręci". Zdaniem gości programu - Henryki Krzywonos i Joanny Kurowskiej - to rodzice wychowują dzieci.

WYCHOWANIE DZIECKA to zadanie rodziców czy szkoły? [FILM], dziecko
Autor: thinkstockphotos.com Dzieci są wychowywane przez rodziców czy przez szkołę?

Wychowanie dzieci w dzisiejszych czasach nie należy do najprostszych zadań. Wszystko przez to, że dzieci spędzają większość czasu w szkołach i odrabiając lekcje, z kolei ich rodzice poświęcają czas na pracę (Polska jest na 6. miejscu na liście krajów, w których najwięcej czasu zajmuje praca!). Nic dziwnego więc, że tak naprawdę nie do końca wiadomo, kto wychowuje dzieci - szkoła czy rodzice?

Ten problem poruszyła Agata Młynarska w programie "Świat się kręci".

SZKOŁA PRYWATNA czy SZKOŁA PUBLICZNA? Do jakiej szkoły posłać dziecko? >>

Wychowanie dzieci to zadanie rodziców!

Goście programu, Henryka Krzywonos i Joanna Kurowska, zgodnie przyznały, że największą rolę w wychowaniu dzieci odgrywają jednak rodzice, choć Henryka Krzywonos nie ukrywa, że dziecko powinno mniej czasu spędzać nad książkami po szkole, by rodzice faktycznie mogli zająć się jego wychowaniem.

- Ja uważam, że przede wszystkim dom wychowuje, ale szkoła powinna rodzicom to ułatwić. Jestem przeciwna odrabianiu lekcji w domu - podkreśliła Henryka Krzywonos.

Joanna Kurowska dodała z kolei, że najważniejsze jest okazywanie uczuć w domu. Jeśli tego brakuje, to szkolne wychowanie nie ma znaczenia.

- Wydaje mi się, że my możemy się obyć bez miłości. Jeśli nie ma uczuć w rodzinie, to szkoła też nic nie pomoże - powiedziała Joanna Kurowska.

BADANIA przed posłaniem dziecka do SZKOŁY: sprawdź, czy dziecko jest gotowe do szkoły >>

TVP/x-news