Czy PIZZA jest NIEZDROWA? Czy dzieci powinny jeść pizzę?

2014-08-27 17:36

Zaliczana do fast foodów, ale czy rzeczwiście jest tak niezdrowa? Czy powinniśmy dzieciom podawać pizzę?

Pizza tym różni się od innych fastfoodów, że może przybierać różne oblicze. Zwolennicy pizzy pewnie powiedzą, że pizza jest zdrowa, bo ma wiele zdrowych składników. Przeciwnicy, że jest tyle lepszych metod ich podania. Jak jest w rzeczywistości? Prawda jak zwykle leży po środku. Jak wszystkie dania, tak pizza, jedzona w nadmiarze, szkodzi. Jednak jedzona od czasu do czasu np. w weekend może stanowić naprawdę wartościowy posiłek (czasem jedyny, jaki przypada dziecku do gustu). Warunek jest jeden: pizzę najlepiej przyrządzić samemu. Nie bez znacznienia są także dodatki, czyli tak naprawdę podstawa pizzy.

Zdrowe dodatki do pizzy

W pizzy możemy tak naprawdę przemycić wiele warzyw, których w normalnych postaciach dziecko nie chciało by nawet tknąć. Warto układać z nich fantazyjne kształty, zachęcające dziecko do konsumpcji. Niech koniecznie bierze udział w ich przygotowaniu. Dobrą zabawą podczas wspólnego przygotowania pizzy jest odnajdywanie "swoich składników" ponieważ pod wpływem pieczenia, mogą się nieco zmienić, każdy powinnieś odnaleźć swoje składniki.

Dobrze wiedzieć

Pizza jest łatwa w przygotowaniu, tania i można się przy niej dobrze bawić całą rodziną. Co ciekawe nie musicie jej przyrządzać z tradycyjnego ciasta, ale np. z francuskiego: będzie wtedy trochę lżejsza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza