Czy PIZZA jest NIEZDROWA? Czy dzieci powinny jeść pizzę?

2014-08-27 17:36

Zaliczana do fast foodów, ale czy rzeczwiście jest tak niezdrowa? Czy powinniśmy dzieciom podawać pizzę?

pizza
Autor: _photos.com

Pizza tym różni się od innych fastfoodów, że może przybierać różne oblicze. Zwolennicy pizzy pewnie powiedzą, że pizza jest zdrowa, bo ma wiele zdrowych składników. Przeciwnicy, że jest tyle lepszych metod ich podania. Jak jest w rzeczywistości? Prawda jak zwykle leży po środku. Jak wszystkie dania, tak pizza, jedzona w nadmiarze, szkodzi. Jednak jedzona od czasu do czasu np. w weekend może stanowić naprawdę wartościowy posiłek (czasem jedyny, jaki przypada dziecku do gustu). Warunek jest jeden: pizzę najlepiej przyrządzić samemu. Nie bez znacznienia są także dodatki, czyli tak naprawdę podstawa pizzy.

Zdrowe dodatki do pizzy

W pizzy możemy tak naprawdę przemycić wiele warzyw, których w normalnych postaciach dziecko nie chciało by nawet tknąć. Warto układać z nich fantazyjne kształty, zachęcające dziecko do konsumpcji. Niech koniecznie bierze udział w ich przygotowaniu. Dobrą zabawą podczas wspólnego przygotowania pizzy jest odnajdywanie "swoich składników" ponieważ pod wpływem pieczenia, mogą się nieco zmienić, każdy powinnieś odnaleźć swoje składniki.

Dobrze wiedzieć

Pizza jest łatwa w przygotowaniu, tania i można się przy niej dobrze bawić całą rodziną. Co ciekawe nie musicie jej przyrządzać z tradycyjnego ciasta, ale np. z francuskiego: będzie wtedy trochę lżejsza.