DIETA DZIECKA: jak nauczyć dziecko regularnego odżywiania? [FILM]

2014-09-29 14:24

Dieta dziecka powinna składać się z pełnowartościowych i spożywanych regularnie posiłków. Tylko co zrobić, żeby dziecko chciało jeść o stałych porach?

DIETA DZIECKA: jak nauczyć dziecko regularnego odżywiania? [FILM]
Autor: thinkstockphotos.com Dzieci powinny nauczyć się jadać regularnie

Regularne spożywanie posiłków to podstawa diety dzieci i dorosłych. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim organizm ma stale dostarczaną energię i nie musi odkładać jej na później. Regularnie spożywane posiłki sprzyjają więc rozwojowi młodego organizmu, jak i utrzymaniu stałej wagi dojrzałego organizmu.

Tylko jak nauczyć dziecko regularnego jedzenia? Co zrobić, żeby dziecko sięgało po pełnowartościowe posiłki o stałych porach dnia?

DIETA DZIECKA: SŁODKIE NAPOJE zwiększają ryzyko zachorowania na CUKRZYCĘ >>

Dieta dziecka: sposoby mam na regularne posiłki

Monika Stawicka-Drabik i Małgorzata Berner, bohaterki programu "Mama kontra mama", opowiedziały w "Dzień dobry TVN" o swoich sposobach na regularne posiłki w domach. Monika Stawicka-Drabik wprowadziła pięciostopniowy rytm dnia, który składa się ze śniadań, drugich śniadań, obiadów (złożonych z dwóch posiłków), podwieczorków i kolacji. Dzięki temu dzieci doskonale wiedzą, o jakiej porze zjedzą kolejny posiłek. To pozwoliło też mamie wyeliminować problem niezjadanych obiadów i wybrzydzania przy stole.

W domu Małgorzaty Berner jedzenie dla dzieci również podawane jest o stałych porach.

DIETA DZIECKA: dania z KASZ idealne na jesień [FILM] >>

- W życiu dziecka powinien być pewien rytm. Pewne czynności czy posiłki powinny występować w miarę stałych porach. Nie jest tak, że możemy jeść kiedy chcemy. (...) Uważam, że te najważniejsze posiłki, czyli śniadanie, obiad, kolacja, powinny być o stałej porze - przyznała bohaterka programu "Mama kontra mama".

Dzięki sposobom mam ich dzieci wiedzą, na czym polega prawidłowe odżywianie i unikną błędów dietetycznych w przyszłości.

Dzień Dobry TVN/x-news