DIETA DZIECKA: jak nauczyć dziecko regularnego odżywiania? [FILM]

2014-09-29 14:24
DIETA DZIECKA: jak nauczyć dziecko regularnego odżywiania? [FILM]
Autor: thinkstockphotos.com Dzieci powinny nauczyć się jadać regularnie

Dieta dziecka powinna składać się z pełnowartościowych i spożywanych regularnie posiłków. Tylko co zrobić, żeby dziecko chciało jeść o stałych porach?

Regularne spożywanie posiłków to podstawa diety dzieci i dorosłych. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim organizm ma stale dostarczaną energię i nie musi odkładać jej na później. Regularnie spożywane posiłki sprzyjają więc rozwojowi młodego organizmu, jak i utrzymaniu stałej wagi dojrzałego organizmu.

Tylko jak nauczyć dziecko regularnego jedzenia? Co zrobić, żeby dziecko sięgało po pełnowartościowe posiłki o stałych porach dnia?

DIETA DZIECKA: SŁODKIE NAPOJE zwiększają ryzyko zachorowania na CUKRZYCĘ >>

Dieta dziecka: sposoby mam na regularne posiłki

Monika Stawicka-Drabik i Małgorzata Berner, bohaterki programu "Mama kontra mama", opowiedziały w "Dzień dobry TVN" o swoich sposobach na regularne posiłki w domach. Monika Stawicka-Drabik wprowadziła pięciostopniowy rytm dnia, który składa się ze śniadań, drugich śniadań, obiadów (złożonych z dwóch posiłków), podwieczorków i kolacji. Dzięki temu dzieci doskonale wiedzą, o jakiej porze zjedzą kolejny posiłek. To pozwoliło też mamie wyeliminować problem niezjadanych obiadów i wybrzydzania przy stole.

W domu Małgorzaty Berner jedzenie dla dzieci również podawane jest o stałych porach.

DIETA DZIECKA: dania z KASZ idealne na jesień [FILM] >>

- W życiu dziecka powinien być pewien rytm. Pewne czynności czy posiłki powinny występować w miarę stałych porach. Nie jest tak, że możemy jeść kiedy chcemy. (...) Uważam, że te najważniejsze posiłki, czyli śniadanie, obiad, kolacja, powinny być o stałej porze - przyznała bohaterka programu "Mama kontra mama".

Dzięki sposobom mam ich dzieci wiedzą, na czym polega prawidłowe odżywianie i unikną błędów dietetycznych w przyszłości.

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza