DIETA DZIECKA: jedzenie dla dzieci zawiera substancje rakotwórcze?

2014-09-08 11:24

Ulubione płatki zbożowe twojego dziecka mogą być niebezpieczne dla jego zdrowia! Okazuje się, że ten produkt, jak i wiele innych, zawiera substancję rakotwórczą - akrylamid.

DIETA DZIECKA: jedzenie dla dzieci zawiera substancje rakotwórcze?
Autor: thinkstockphotos.com Niektóre popularne produkty spożywcze, po które dzieci chętnie sięgają, mają substancje rakotwórcze!

W 2013 roku brytyjski resort Food Standards Agency przeprowadził badania popularnych produktów spożywczych, po które chętnie sięgają dzieci. Wyniki dopiero teraz zostały opublikowane i wynika z nich, że niektóre popularne produkty, które są łatwo dostępne w każdym sklepie, zawierają wysokie stężenie rakotwórczej substancji - akrylamidu. Ten związek chemiczny jest obecny także w dymie papierosowym!

PRODUKTY DLA DZIECI tylko pozornie zdrowe. Zobacz jak łatwo się oszukać! >>

Dieta dziecka: na te produkty uważaj!

Według Food Standards Agency, niebezpiecznie wysokie stężenie akrylamidu znajduje się w płatkach zbożowych, chrupkach, czipsach, niektórych produktach z mrożonych ziemniaków czy jabłkowych plackach ryżowych. Resort przebadał produkty, które pochodzą m.in. z Tesco.

Akrylamid znajduje się przede wszystkim w produktach, które są poddawane obróbce termicznej. Ten związek chemiczny wytrąca się bowiem w wyniku reakcji cieplnej (na przykład podczas gotowania).

CUKIER w diecie dziecka: zobacz, w których produktach ukryty jest zły CUKIER! >>