7-latka nie dostała obiadu w ramach kary za niestosowny strój. "Moralność nauczyciela jest podejrzana"

2022-11-28 12:43

Mama 7-letniej dziewczynki rozpoczęła batalię ze szkołą, która odmówiła jej córce lunchu w porze obiadowej, z powodu noszenia letniej sukienki na ramiączkach. Sprawa otarła się o prawnika. I choć okazuje się, że to mama ma rację, teraz chce wypisać córkę ze szkoły. Internauci jej przyklaskują podając w wątpliwość... moralność nauczyciela, tak rozproszonego ramionami dziewczynki.

7-latka nie dostała szkolnego obiadu w ramach kary za strój.
Autor: Getty Images/ TikTok screenshot/ @thisisharlie 7-latka nie dostała szkolnego obiadu w ramach kary za strój.

Harlie, z zawodu będąca muzykiem, występuje na TikToku jako @thisisharlie. Kobieta nie pokazuje tam wizerunku swojej córki, jednak niekiedy opowiada o nurtujących ją kwestiach dotyczących macierzyństwa. 

Kilka miesięcy temu jej córka rozpoczęła edukację szkolną. Jak przyznaje kobieta, mocno rozczarował ją styl wychowywania w szkole, do której posłała swoje dziecko. Mimo że batalia z placówką okazała się wygrana, to kobieta jest już w trakcie zmieniania szkoły. Nie chce bowiem, by jej córka spędzała czas w takim miejscu. O co poszło?

Przeczytaj też: Dobre czy niedostateczne? Jakie są zasady wystawiania ocen z zachowania?

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Przeczytaj też: Podstawa programowa, czyli wymagania edukacyjne dla klas 1-3

Brak obiadu karą za bluzkę na ramiączkach

Harlie opowiedziała w swojej relacji na TikToku cały przebieg wydarzeń. Kobieta ​​nie miała pojęcia, że ​​szkoła nie zezwala na bluzki na ramiączkach, ponieważ była w szpitalu z powodu problemów zdrowotnych, gdy jej córka została przyjęta do szkoły – więc to babcia zajmowała się wszystkimi formularzami.

Jak podkreśla mama dziewczynki, nie ma ona z takimi zasadami żadnego problemu. Chodzi jej jedynie o rodzaj kary, jaki został zastosowany za takie faux pas. Szkoła powinna zadzwonić do rodzica, zamiast odmawiać dziecku posiłku.

Złamaliśmy dress code, tak w 100%, poszłam tam i powiedziałam im, że dla mnie nie jest problemem dostosowanie się do dress code`u, a sposób wyciągania konsekwencji przez szkołę - opowiada mama. 

Szkoła jednak okazała się być nastawiona bojowo wobec niej jako rodzica i nie dawała miejsca na żaden dialog. Nauczyciel, który bezpośrednio decydował o wydaleniu dziewczynki ze stołówki, próbował przekonać Harlie, że jej córka kłamała, że ​​została wyciągnięta z lunchu. Inny nauczyciel obecny w tym czasie na stołówce, przyznał jednak, że było tak jak mówiła jej córka.

Wierzę mojemu dziecku - powiedziała Harlie w swoim filmiku. - Ona mnie nie okłamuje, a tym bardziej w takich sprawach.

Nielegalne zachowanie szkoły

Kobieta drążyła dalej temat i okazało się, że zapis o dress codzie w statucie szkoły jej córki zniknął wraz z przepisami noszenia maseczek w czasie pandemii. Dziwne zachowanie nauczyciela i poniżanie jej dziecka wśród rówieśników, skłoniło kobietę do wizyty u prawnika.

Nikogo chyba nie zdziwi, że w świetle prawa odmawianie dziecku posiłku w szkole jest bezprawne.

Sprawdź: Zmiana nauczyciela na innego – jak to zrobić?

Dziwne intencje nauczyciela

Internauci w pełni popierają postępowanie kobiety. Część z nich jest wręcz oburzona zachowaniem szkoły:

  • Jeśli nauczyciel jest tak rozkojarzony ramionami twojej córki, kwestionowałbym moralność nauczyciela.
  • Niezależnie od tego, czy zasady ubioru są łamane, czy nie, odmowa uczniowi posiłku/czasu na lunch jest niezgodna z prawem.
  • Jako nauczyciel w gimnazjum, sama odmawiam dyrekcji egzekwowania zasad dotyczących ubioru. Są niepotrzebne.

Dowiedz się: Uczennica z Ukrainy musiała zmienić kolor włosów, by móc uczyć się w polskiej szkole

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza