Śniadania idealne na poranne mdłości. Te proste dania uratują twój dzień

2022-07-20 9:16

Właściwie nie masz apetytu, jednak czujesz nadchodzącą falę mdłości i wiesz, że powinnaś coś zjeść. Ale co? Oto śniadania, które zlikwidują poranne mdłości i sprawią, że zaczniesz dzień bez nieprzyjemnych wizyt w toalecie.

śniadanie w ciąży
Autor: Getty Images

Jeśli cierpisz na poranne mdłości, zjedzenie śniadania jest ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę. Ale to błąd, bo prosty i lekki posiłek zmniejsza te nieprzyjemne dolegliwości. Może nawet sama zauważyłaś, że zjedzenie tosta czy wypicie jogurtu od razu łagodzi mdłości. 

Ale to nie jedyny powód, dla którego warto jeść rano śniadanie mimo porannych mdłości. Po nocy potrzebujesz zastrzyku energii i szybkiego podniesienia poziomu cukru we krwi. Dlatego jeśli rano masz trudności z jedzeniem, zacznij od śniadania małego, ale takiego, które będzie wartościowe odżywczo i dzięki swoim składnikom zmniejszy poranne wymioty

Czytaj również: Jak długo trwają mdłości ciążowe, do kiedy występują i jakie są ich dobre strony?

Co i jak jeść, by złagodzić nudności ciążowe?

Jak powinno wyglądać śniadanie na mdłości?

Śniadanie to świetna okazja na przyswojenie składników odżywczych ważnych dla ciebie i dziecka. Należą do nich witaminy z grupy B, kwas foliowy, wapń i witamina C. Te pierwsze zmniejszają mdłości - ich niedobór, co dowiodły badania, wpływa na ich nasilenie. 

Zdrowe śniadanie powinno zawierać kombinację:

  • węglowodanów - są źródłem energii i błonnika (np. chleb pełnoziarnisty, płatki śniadaniowe o niskiej zawartości cukru),
  • białka - ważne dla wzrostu i naprawy organizmu (jogurt, jajka)
  • witamin, minerałów - znajdziesz je w owocach lub warzywach (pomidor, jagody, jabłka, banany). 

Najlepsze śniadania na poranne mdłości - 5 prostych propozycji

Poradnik Zdrowie: skurcze w ciąży