Rower dla dziewczynki: jaki rower będzie najlepszy dla dziewczynki?

2021-03-23 9:08

Wybierasz rower dla dziewczynki? Dowiedz się, jakie wymagania powinien spełniać, by jazda na nim była bezpieczna i przyjemna. Przejrzyj z nami oferty sklepów internetowych i sprawdź, jakie akcesoria dodatkowe możesz mieć w cenie roweru. Aby twoja córka była zadowolona, warto poświęcić trochę czasu, by wybrać model roweru przeznaczony typowo dla dziewczynek.

Rowerek dla dziewczynki
Autor: Getty images Rowery dla dziewczynek są tak ładne, że samemu chciałoby się powrócić do czasów dzieciństwa

Rower dla dziewczynki to zazwyczaj większe wyzwanie niż rower dla chłopca. Dziewczynki, podobnie jak chłopcy, uwielbiają wycieczki rowerowe po okolicy z rówieśniczkami, rodzeństwem i rodzicami, ale podczas zakupów są zazwyczaj bardziej wymagające niż chłopcy i znacznie większą uwagę zwracają na modę (choć są oczywiście wyjątki od tej reguły). Chcą, by ich rower był jak z bajki: kolorowy, najlepiej w odcieniu różowym i oczywiście niepowtarzalny. Co zrobić, żeby twoja córka miała rower, który zadowoli jej oczekiwania, ale także twoje, a zatem będzie ładny, ale i dobry jakościowo. Pamiętaj, że to ty – rodzic, decydujesz o zakupie. Musisz skonfrontować racje i sprawiedliwie połączyć pragnienia córki z własnym rozsądkiem.

Spis treści

  1. Rower dla dziewczynki - najważniejsze cechy
  2. Koszt roweru dla dziewczynki
  3. Dodatki w rowerze dziewczynki

Rower dla dziewczynki - najważniejsze cechy

Najważniejsza jest prawidłowa kontrola nad rowerem – dziecko musi bez problemu utrzymywać równowagę podczas jazdy, dosięgać i z łatwością używać hamulców, swobodnie dotykać piętami ziemi, aby móc łatwo zatrzymać rower, a w razie konieczności bezpiecznie z niego zeskoczyć. Odległość ramy od krocza nie powinna być mniejsza niż 10-15 centymetrów.

Dobierając rozmiar roweru dla dziewczynki możemy oczywiście kierować się uniwersalnymi tabelami, ale najrozsądniej będzie po prostu pojechać z dzieckiem do sklepu i na miejscu wypróbować różne modele. W sklepie skorzystamy też z nieocenionej pomocy doradcy klienta, który fachowo dobierze nam rozmiar ramy i kół. Zwróci uwagę na plusy i minusy poszczególnych rowerków, dzięki czemu będzie nam łatwiej wybrać ten idealny dla nas. 

Na koniec tylko jedna uwaga - nie kupuj rowerka na wyrost. Jazda na zbyt dużym rowerze jest niekomfortowa i mało bezpieczna. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zbyt częstą wymianę roweru dla dziecka, może warto rozważyć zakup używanego sprzętu? 

Jak wybrać rower dla dziecka

Koszt roweru dla dziewczynki

Wykaż się konsekwencją i postaraj nie przekroczyć kwoty zaplanowanej na zakup roweru. Supermarkety, salony rowerowe walczą o klienta, a dziecięca wyobraźnia jest szczególnie podatna na marketingowe sposoby pozyskiwania klientów i zachęcania do zakupu droższych, choć niekoniecznie wartościowych, towarów. Ponieważ dzieci szybko rosną, dlatego podczas wybierania odpowiedniego modelu dobrze jest się kierować zasadą, że im mniejsze dziecko, tym mniej przeznaczamy na kupno roweru. Lepiej większą kwotę przeznaczyć na zakup roweru dla starszego dziecka.

Dodatki w rowerze dziewczynki

Dziewczynki bardzo lubią kolorowe frędzle zwisające z kierownicy, plecione koszyki, barwne bidony – to konieczne akcesoria dla każdej małej rowerzystki. Warto ponadto, żeby rower dla dziewczynki miał pełną osłonę łańcucha, stopkę, no i oczywiście dzwonek rowerowy – może być z motywem bajek. Dziewczynki lubią rowery w wyrazistych kolorach, np. fiolet może być połączony z bielą, mile widziane są również błyszczące dodatki. Rodzic powinien przychylnym okiem spojrzeć na estetyczne upodobania dziecka i zgodzić się na niezwykle kolorowy rower. Dzięki temu jego córka poczuje się na swoim pierwszym rowerku jak prawdziwa księżniczka. To ważne chwile w życiu dziecka, które na pewno pozostaną żywe we wspomnieniach w dorosłym wieku.

Polecamy: Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze? Sprawdzone sposoby

Zobacz polecane przez nas rowerki w typowo dziewczęcym stylu: 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza