"Kiedyś osądzałam mamy, które tak robiły. Dziś jestem jedną z nich"

2024-04-15 12:17

Pewna mama dwójki dzieci postanowiła na TikToku podzielić się wyznaniem o tym, jak bardzo zmieniła się jej perspektywa. Zanim została mamą, osądzała kobiety, które trzymały dzieci w szelkach bezpieczeństwa. Teraz jednak całkowicie je rozumie.

Kiedyś osądzałam mamy, które tak robiły. Dziś jestem jedną z nich
Autor: fot. Getty Images "Kiedyś osądzałam mamy, które tak robiły. Dziś jestem jedną z nich"

Kiedyś oceniała, dziś ich używa. TikTokerka o szelkach bezpieczeństwa

Chloe, która publikuje nagrania na TikToku pod nickiem @thesimplemum, podzieliła się szczerym filmikiem, na którym podzieliła się tym, jak zmieniła się jej perspektywa po zostaniu mamą. Wyznała, że zanim miała dzieci, była szybka do osądzania rodziców, którzy szli z dziećmi ubranymi w szelki bezpieczeństwa. Jak mówi, jej instynktowna reakcja brzmiała zawsze "To ludzie, nie psy!". Jak sama mówi:

Kiedyś osądzałam mamy, które tak robiły. Dziś jestem jedną z nich

Kiedy jednak i jej przyszło zostać mamą, jej poglądy znacznie się zmieniły i teraz sama wykorzystuje je w przypadku swoich pociech.

Kobieta wyjaśniła, że jej zdanie drastycznie się zmieniło, kiedy uświadomiła sobie jakie niebezpieczeństwa czyhają na najmłodszych. Jak mówi:

Nie zdawałam sobie sprawy, jak straszny jest świat, zanim zostałam mamą

To sprawiło, że zrozumiała, że bezpieczeństwo jej dzieci jest o wiele ważniejsze od tego, jak postrzegać mogą ją obcy ludzie i jakie zdanie będą o niej mieli. W nagraniu zaznaczyła, że nie interesuje jej, jak śmiesznie może wyglądać wychodzenie z dziećmi w szelkach, ponieważ zrobi wszystko, by zapewnić im jak największe bezpieczeństwo. Jej nagranie szybko stało się niezwykle popularne w sieci.

Chcę by moja wnuczka jeździła na wakacje jak inne dzieci

Internauci o bezpieczeństwie. Coraz więcej osób korzysta z szelek

Szelki zabezpieczające dla dzieci są bardzo kontrowersyjnym tematem, który porusza nie tylko rodziców. Nagranie, które wstawiła Chloe, wywołało lawinę komentarzy. Wielu internautów jest zdania, że nie ma w tym nic złego i rzeczywiście zapewnia dzieciom bezpieczeństwo. Nie tylko pozwala przypilnować, by zbytnio nie oddalały się od rodziców, ale także pozwala zapobiegać potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom, jak wybiegnięcie na drogę, czy nawet porwanie. Jeden z użytkowników przyznał, że dzieci nie mają poczucia zagrożenia i są zainteresowane wszystkim dookoła, dlatego szelki pozwalają na stałe kontrolowanie sytuacji. Jedna z użytkowniczek podsumowała wszystko słowami:

Myślę, że morał z tej historii jest taki, że nie należy osądzać ludzi za rzeczy, w których nie mamy doświadczenia

Szelki bezpieczeństwa są najbardziej przydatne w dużych i zatłoczonych miejscach. Pozwalają bowiem mieć zawsze sytuacje pod kontrolą i upewnić się, że dziecko nie zginie nam w morzu ludzi. Trzymanie dziecka z daleka od niebezpieczeństw nie zawsze jest proste. Dzieci można więc uczyć o tym co może być zagrożeniem, przy okazji trzymając je bezpiecznie blisko siebie. Szelki mogą również okazać się zbawieniem dla rodziców z kilkorgiem dzieci i dla dziadków, którzy mają wolniejszy czas reakcji.