Tata czterech córek w końcu to wykrzyczał. „Przestań mi współczuć, jestem szczęśliwy”

2024-04-11 14:14

Nie tylko w polskim społeczeństwie się to utarło, że aby być spełnionym rodzicem, trzeba mieć przynajmniej jednego chłopca i jedną dziewczynkę. Gdy w rodzinie są tylko jednopłciowe dzieci, otoczenie zaczyna współczuć rodzicom. Pod ich adresem często pada pocieszające „Następnym razem się uda”. „Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, jakie to nietaktowne” – podkreśla Austin von Letkemann, tata czterech córek.

Tata czterech córek w końcu to wykrzyczał. „Przestań mi współczuć, jestem szczęśliwy”
Autor: Getty images Tata czterech córek w końcu to wykrzyczał. „Przestań mi współczuć, jestem szczęśliwy”

Mężczyzna nie wytrzymał i na swoim profilu instagramowym opublikował przejmującą rolkę na ten temat. Na nagraniu wykrzyczał wszystkim w twarz, co myśli o tych wszystkich komentarzach, w których ludzie współczują mu, że nie ma ani jednego syna.

Czy tacy twardziele, jak Radosław Majdan lubią być tatusiami?

Tata czterech córek apeluje: „Moje córki słyszą, co mówisz!"

„Jestem już tym bardzo zmęczony, gdy ludzie mówią mi, że jest im przykro, że mam cztery córki” – mówi na nagraniu. Mężczyzna wyznał, że on swojej sytuacji w ten sposób nie odbiera. „Uwielbiam być tatą dziewczynek, jestem szczęśliwy” – wyznał. Dodał także, że choć nie planuje już powiększania rodziny, gdyby urodziło mu się piąte dziecko i byłaby to dziewczynka, byłby zachwycony tym faktem.

W kolejnych słowach apelował do wszystkich, by nie zadawali mu już więcej głupich pytań na ten temat, bo go to mocno frustruje. Wszystko to bowiem słyszą jego córki, którym jest z tego powodu bardzo przykro. Martwi go też to, że jego ukochane dzieci mogą czuć się przez to gorsze. Cały czas bowiem słyszą, że bardziej ceni się w społeczeństwie chłopców. Jak podkreślił z tego powodu unika publicznych wyjść całej rodziny, by nie wzbudzać niepotrzebnej sensacji i współczujących zaczepek.

Wyznał także, że zawsze, gdy odbija piłeczkę w drugą stronę i pyta ludzi, dlaczego miałby żałować posiadania czterech córek, po drugiej stronie jest cisza. Rozmówców zatyka i nie wiedzą, co odpowiedzieć.

„Bycie ojcem córek pozwoli ci zobaczyć seksizm w HD”

Pod nagraniem Austina wypowiedziało się więcej rodziców, którzy mają same córki. Z przykrością wyznali, że spotykają się na co dzień z takimi samymi sytuacjami.

„Bycie ojcem córek pozwoli ci zobaczyć seksizm w HD”.

„Też mnie to denerwuje. Gdy ogłosiłam, że jestem w trzeciej ciąży, usłyszałam komentarz: ‘Och, szkoda twojego męża’”.

„Jako tata trzech córek jest to 100 proc. prawda” – pisali.

Jak się jednak okazuje to samo spotyka rodziców, którzy mają samych chłopców.

„Jako mama chłopców rozumiem to. To naprawdę okropne uczucie. ‘Może następnym razem będziesz mieć dziewczynę!’. A może jestem szczęśliwa z moimi chłopcami?” - napisała jedna z mam.

Przeczytaj: "Trochę mi wstyd, ale jestem rozczarowana płcią dziecka" - jak zamienić to uczucie w akceptację?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza