M jak Mama na 9. Warszawskich Targach Książki

2018-05-17 14:56

Przez cały weekend możecie odwiedzać stanowisko M jak Mama na Stadionie Narodowym podczas 9. Warszawskich Targów Książki i 12. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA. Na maluchów czeka sympatyczny kącik, a na rodziców oczywiście nasze gazety – także archiwalne numery. W sobotę 19 maja zapraszamy na bezpłatne badania wzroku wykonywanie przez specjalistów z klinki Libermedic.

WTK M jak Mama
Autor: Redakcja

Spis treści

  1.  9. Warszawskie Targi Książki to:
  2. O Warszawskich Targach Książki:

Na stoisku M jak Mama zarówno starsi, jak i młodsi znajdą coś dla siebie – na maluchów czeka sympatyczny kącik, a na rodziców oczywiście nasze gazety – także archiwalne numery! Znajdziecie nas na poziomie -1, na stoisku 363G przez cały weekend! 

W sobotę od 10.00 do 14.00 zapraszamy wspólnie z Poradnikiem Zdrowie na darmowe badania wzroku dla dzieci i rodziców, wykonywane przez specjalistów z kliniki okulistycznej Libermedic.

Wszystkie chętne osoby będą mogły zbadać wzrok autorefraktometrem (komputerowe badanie wzroku) i ciśnieniomierzem I-care.

I-Care Home – to elektroniczny tonometr w wersji dla pacjenta. Polecany do monitorowania ciśnienia wewnątrzgałkowego w warunkach domowych u pacjentów z jaskrą (lub jej podejrzeniem). I-Care jest bardzo prosty w obsłudze, pozwala na przeprowadzenie wielu pomiarów ciśnienia wewnątrzgałkowego a dane z aparatu są zaczytywane do specjalistycznego programu komputerowego, dzięki któremu lekarz może porównać wyniki pacjenta z różnych pomiarów. Po raz pierwszy w Polsce I-Care dla swoich pacjentów wprowadziła w listopadzie 2017 roku klinika Libermedic. 

– Monitorowanie ciśnienia wewnątrzgałkowego to bardzo istotny wskaźnik w procesie diagnostyki oraz prawidłowego leczenia jaskry – mówi dr Monika Rogowska z kliniki Libermedic – wytyczne Polskiego Towarzystwa Okulistycznego  w tym zakresie mówią, że wartość graniczna ciśnienia wewnątrzgałkowego to 21 mmHg a wartości powyżej dają podejrzenie jaskry. To podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe jest głównym czynnikiem powstawania i progresji jaskry. 

 9. Warszawskie Targi Książki to:

• obchody rocznicy 100 lat niepodległości i liczne spotkania związane z rocznicą, premiery książek, wystawy i specjalnie przygotowany program dla dzieci i młodzieży, który powstał we współpracy m.in.: z Muzeum Niepodległości, Ośrodkiem KARTA, Mówią Wieki, Polską Akademią Nauk i Uniwersytetem im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

• nowe strefy tematyczne poświęcone literaturze kryminalnej i fantastycznej, a także popkulturze i tematyce górskiej, a w nich spotkania z autorami, prelekcje i warsztaty:– strefa kryminału to tacy goście jak m.in.: Katarzyna Bonda, Katarzyna Puzyńska, Wojciech Chmielarz, Vincent V. Severski , Tomasz Sekielski, Olga Rudnicka, Aneta Jadowska, Ryszard Ćwirlej, Grzegorz Kalinowski, Marta Guzowska oraz Robin Cook, Chris Carter i Graham Masterton, a do tego specjalny program dla dzieci i młodzieży i ważne wydarzenie - uroczysta gala wręczenia nagród „Złoty Pocisk”

Bilety dostępne będą w kasach targowych w dniach i godzinach otwarcia Targów. Przedsprzedaż biletów na Warszawskie Targi Książki na stronie internetowej twojbilet24.pl. Serwis twojbilet24.pl to również narzędzie dla dziennikarzy, blogerów i bibliotekarzy do rejestracji wizyty na Targach.

Więcej informacji na stronie targi-ksiazki.waw.pl

O Warszawskich Targach Książki:

Warszawskie Targi Książki powstały z inicjatywy grupy polskich wydawców i stołecznej spółki targowej Murator EXPO. Od 2010 roku organizuje je powołana w tym celu spółka Targi Książki, w skład której wchodzą wydawnictwa: BELLONA, BOSZ, Agencja Edytorska EZOP, Jeden Świat, Firma Księgarska Olesiejuk, Poligraf, Oficyna Wydawnicza RYTM, Wydawnictwo Salezjańskie, Sonia Draga, Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas, ZYSK i S-ka oraz Murator EXPO. 

Warszawskie Targi Książki stale się rozwijają dzięki profesjonalnej i efektywnej współpracy rynku wydawniczego z branżą targową w służbie książce i czytelnikom. Organizowane są w maju. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki.