Termofor dla niemowlęcia: jak wybrać odpowiedni termofor dla dziecka?

2021-02-09 12:58

Termofor dla dziecka pozwoli wykonać ciepły okład, który stanowi idealne lekarstwo na dolegające niemowlakom bóle brzucha. Jaki wybrać termofor dla dzieci? Czy lepszy będzie suchy termofor, czy mokry? Odpowiedzi znajdziesz w tekście poniżej.

Termofor dla niemowlęcia:
Autor: Getty images Jak wybrać odpowiedni termofor dla dziecka?

Termofor dla niemowlęcia to idealna pomoc przy kolce. Bóle brzuszka i kolka to najczęstsza dolegliwość u niemowlaków. Dziecko niepokoi się oraz marudzi, a my często nie wiemy jak mu pomóc. Z pomocą przychodzą wtedy termofory dla niemowląt, które pozwolą ogrzać brzuszek. Pociecha może się do niego przytulić i spokojnie zasnąć, zapominając o bólu.

Spis treści

  1. Na czym polega działanie termoforu dla dzieci?
  2. Jakie są rodzaje termoforów?
  3. Termofor dla dzieci: co wziąć pod uwagę przy wyborze?
  4. Przegląd termoforów dla niemowląt i dzieci

Na czym polega działanie termoforu dla dzieci?

Termofory dla dzieci przeznaczone są do nagrzewania ciała w konkretnym miejscu. U małych dzieci jest to zazwyczaj brzuszek, ponieważ często dokuczają im kolki. Ciepły okład zmniejsza obrzęk i ból, co pozwala niemowlakowi na spokojny sen.

Jakie są rodzaje termoforów?

Wyróżniamy głównie dwa rodzaje termoforów dla dzieci - suche termofory i mokre. Te pierwsze zazwyczaj składają się z pestek wiśni lub winogron. Są one suszone i oczyszczane, a następnie umieszczane w specjalnych woreczkach.

Dlaczego właśnie pestki? Doskonale absorbują ciepło lub zimno. Dzięki nim ogrzewacze dłużej pozostają w stałej temperaturze - nawet do 2 godzin.

Mokre termofory to takie, do których wlewamy gorącą wodę, a ona nagrzewa cały pokrowiec. Przeznaczone są raczej dla starszych dzieci, ponieważ istnieje ryzyko poparzenia ciała.

Termofor dla dzieci: co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Wybierając odpowiedni termofor dla dziecka, kieruj się przede wszystkim jego wiekiem. Niemowlakowi wybierz te suche, które są lżejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze.

Po dłuższym użytkowaniu zwróć uwagę na szwy. Pamiętaj, że mogą się one spruć, a ziarenka wypadną. Gdy dziecko zauważy taką małą pestkę, będzie chciało próbować ją zjeść, a to oznacza, że będzie mogło się udławić.

Dla starszych pociech oraz innych członków rodziny możesz wybrać ogrzewacz z gumowym wkładem. Dzięki niemu wszyscy szybciej wrócą do zdrowia.

Czytaj również: Kolka niemowlęca: które sposoby na kolkę są skuteczne a których lepiej unikać?

Mamy polecają swoje sposoby na kolkę u niemowlaka

Dyschezja u niemowlaka - jak odróżnić ją od kolki i pomóc dziecku?

Przegląd termoforów dla niemowląt i dzieci

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza