Wybieramy klapki dla dziecka – na plażę, basen i plac zabaw [przegląd 2021]

2021-06-16 14:45

Klapki na lato, to zwłaszcza dla starszaka, bardzo przydatne obuwie. W jednej chwili się je zakłada i zdejmuje, więc będą idealne na wakacje. Szukamy najładniejszych modeli i zastanawiamy się, jakie klapki dla dziecka będą najbardziej praktyczne.

klapki dla dziecka
Autor: Getty Images klapki dla dziecka

Klapki dla dziecka to niezbędnik w wakacyjnej szafie. Wykorzystacie je na basenie i na plaży. Starsze dzieci uwielbiają też w nich wychodzić na plac zabaw, bo w jednej chwili można z nich wyskoczyć i biegać na bosaka. Jak dobrać klapki by były wygodne, a chodzenie w nich było bezpieczne dla dziecka?

Spis treści

  1. Jak wybrać klapki dla małego dziecka?
  2. Zwykłe klapki, czy japonki – co lepsze dla starszaka?
  3. Klapki dla dziecka – przegląd 2021

Jak wybrać klapki dla małego dziecka?

Małe dzieci chodzą bardzo szybko, czasem nieuważnie, więc trzeba bardzo dobrze dobrać klapki, by maluchy się w nich nie wywracały. Zdecydowanie nie można kupować klapek na wyrost. Dla maluszków, idealne będą te z regulowanymi paskami, tak by można było dopasować ich szerokość do tężyzny stopy.

Fajnym rozwiązaniem będą także klapki w fasonie chodaków, które zakrywają śródstopie i mocniej trzymają się stópki.

Zobacz także: Sandały dla dziecka na lato 2021 - mamy 10 modeli, któe pokochają najmłodsi

Zwykłe klapki, czy japonki – co lepsze dla starszaka?

Starsze dzieci niekiedy całe lato biegają w klapkach. Klapki służą im jako buty do przemieszczania się pomiędzy miejscami, w których wesoło biegają bosymi stopami, jak z basenu do piaskownicy.

Zwłaszcza dziewczynkom bardzo imponują japonki, bo podpatrują swoje mamy i czują się w tego typu butach bardziej „dorosło”. Japonki są lekkie, a dzięki paskom między palcami dobrze trzymają się stopy.

Niektóre dzieci jednak narzekają, że uwierają je w paluszki. Japonki mają też tą wadę, że nie założymy do nich dziecku skarpetek, a to czasem przydaje się wieczorami, gdy maluch nie chce założyć krytych butów, ale jest zbyt chłodno by stopa była całkiem goła. Jeżeli więc decydujemy się na pierwsze japonki dla dziecka, warto by zmierzyło je ono w sklepie i zadecydowało, czy mu wygodnie.

Klapki dla dziecka – przegląd 2021