Lista kluczowych umiejętności dzieci w wieku od 2 miesięcy do 5 lat

2022-02-23 9:05

Kilka tygodni temu amerykańscy specjaliści opublikowali listę kluczowych umiejętności dzieci w wieku od 2 miesięcy do 5 lat. Sprawdź, jak rozwija się twoje dziecko, pamiętając, że lista ta jest tylko pomocą w śledzeniu rozwoju dziecka, a nie twardym wyznacznikiem jego postępów.

Lista kluczowych umiejętności dzieci od 2 miesiąca życia do 5 lat
Autor: Getty images Lista kluczowych umiejętności dzieci od 2 miesiąca życia do 5 lat

Z kilkumiesięcznym opóźnieniem spowodowanym pandemią, Centers for Disease Control and Prevention - największa agencja rządowa USA zajmująca się zdrowiem, opublikowała listę kluczowych umiejętności dzieci w wieku od 2 miesięcy do 5 lat.

Lista została zaktualizowana pierwszy raz od 2004 roku przy współpracy pediatrów i lekarzy z USA, a wszystko po to, aby czujniej obserwować dzieci i zwracać uwagę na ewentualne opóźnienia, mogące świadczyć o nieprawidłowym rozwoju.

Specjaliści podkreślają jednak, że rozwój dziecka jest sprawa indywidualną, a wprowadzenie nowej listy ma na celu wyłącznie pomaganie rodzicom i lekarzom w obserwacji dziecka, a nie wywoływanie w nich lęków i niepotrzebnych frustracji. 

Oto lista kluczowych umiejętności dzieci od 2 miesiąca życia do 5 lat.

Sprawdź, jak rozwija się twoje dziecko, pamiętając, że lista ta jest tylko pomocą w śledzeniu rozwoju dziecka, a nie twardym wyznacznikiem jego postępów.

Czytaj również:  Siatka centylowa: jak ją odczytać?

Ile słów powinno mówić dziecko w wieku dwóch-trzech lat, a ile w wieku sześciu?

Co potrafi 2-letnie dziecko?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza