Rusza kolejna edycja akcji "Mama w Ruchu": zapoznaj się ze szczegółami!

2016-04-04 12:02

Akcja "Mama w Ruchu" jest dedykowana wszystkim mamom. Ma na celu promocję aktywności fizycznej kobiet w ciąży i mam. Zachęca do zmiany trybu życia na bardziej zdrowy i sportowy. Pokazuje, w jaki sposób mamy mogą znaleźć czas na sport i jak mogą ćwiczyć wspólnie z dzieckiem. Akcja będzie również zachęcała tatusiów do pomocy mamom w znalezieniu czasu dla siebie.

Mama w Ruchu
Autor: materiały prasowe Kolejna edycja akcji "Mama w Ruchu" odbędzie się w od 1 kwietnia do 10 maja 2016.

W akcji biorą udział: kluby sportowe, gabinety urody i odnowy biologicznej, firmy produkujące odzież sportową oraz firmy produkujące ubrania, akcesoria i zabawki dla dzieci, które w tym okresie udzielą zniżki kobietom w ciąży, mamom z dzieckiem lub z całą rodziną na hasło: "mamawruchu". Poza zniżkami i artykułami odbędą się konkursy, a sama akcja będzie dopingowała mamy do wyznaczania sobie sportowych wyzwań. Osiąganie tych celów będzie śledzone i publikowane. Udział w akcji jest cały czas otwarty, zarówno uczestniczki, jak i firmy, kluby oraz gabinety mogą do niej dołączać przez cały czas jej trwania.

Tegoroczna edycja "Mamy W Ruchu" rozpocznie się od Pierwszych Międzynarodowych Wyścigów Wózków W Chodzie, organizowanych 10 kwietnia 2016 przez Stowarzyszenie BuggyGym. Zawody odbędą się w 50 miastach, na terenie Polski (m.in. Warszawa, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Bielsko-Biała) i Republiki Czeskiej.

Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej objęło akcję patronatem honorowym patronatem honorowym Podsekretarza Stanu p. Ryszarda Szustera. Partnerami akcji są: Serwis www.mamdziecko.interia.pl, Stowarzyszenie BuggyGym oraz NewFeel by Decathlon. Patronami medialnymi akcji są m.in.: Magazyn Dobra Mama, Magazyn SuperMama w Wielkim Mieście, Magazyn dla Rodziców: https://mamadu.pl/, Portal Rodzicielski: Mądrzy Rodzice, Portale Parentingowe: www.mamopracuj.pl, www.sosrodzice.pl, www.mjakmama.pl, Świadoma Mama, www.baby-shower.pl, https://mamafit.pl/ Portal Sportowy: fit.pl, Platforma www.100club.pl. Patronują jej również fundacje: Fundacja Wrocław Miasto Kobiet, Fundacja RoRo, Fundacja My To Mamy i Fundacja Fascynacje.

Pomysłodawcą akcji jest Maja Falkiewicz-Gancarz, mama dwuletniego Adasia i autorka bloga www.bemam.pl.

Razem możemy więcej, dlatego zachęcamy zarówno tatę, jak i mamę do przyłączenia się do naszej akcji, która trwać będzie w dniach od 1 kwietnia do 10 maja 2016.

Strona akcji: https://www.bemam.pl/mamawruchu/

Fanpage Akcji na Facebooku: https://www.facebook.com/blog.bemam