Fryzury dla dziewczynek. Jak uczesać dziewczynkę? [GALERIA]

2020-07-13 15:41

Każda mama chciałaby, żeby jej córka miała ładną, ciekawą fryzurę. Jednak rodzice nie zawsze mają czas, by takie wymyślne fryzury tworzyć, dzieci nie zawsze mają cierpliwość, a często po prostu brakuje na to pomysłów. Przedstawiamy garść inspiracji.

Fryzury dla dziewczynek. Jak uczesać dziewczynkę? [GALERIA]
Autor: Getty Images

Choć mamy lubią, gdy ich córeczki mają pięknie uczesane włosy, dla dwu- czy trzylatki fryzura nie jest istotna, ważne jedynie, by była wygodna i nie przeszkadzała w zabawie.

Często zmienia się to, gdy dziewczynka idzie do przedszkola. Cztero- czy pięciolatka zaczyna mieć już własne zdanie i to, w co się ubiera i jak jest uczesana, zaczyna mieć dla niej znaczenie. Nie kieruje się przy tym bynajmniej obiektywnym poczuciem estetyki, a jedynie własnymi dziecięcymi upodobaniami.

Jeśli dziewczynka chodzi do żłobka, przedszkola czy szkoły, ważne jest, by fryzura, którą rano zrobi jej rodzic, była prosta i szybka w wykonaniu - w końcu czasem od spóźnienia dzielą minuty! Wiele dzieci nie ma też cierpliwości do tego, by długo siedzieć nieruchomo.

Kucyk czy warkocz to klasyka, którą potrafią zrobić nawet ojcowie. Na specjalne okazje czy większe wyjścia można pokusić się o bardziej skomplikowaną fryzurę dla dziewczynki.

Do ich wykonania nie potrzeba wielu akcesoriów: wystarczy grzebień lub szczotka, kilka gumek oraz spinek, ewentualnie ładna opaska. Zwykły kucyk, koczek czy warkoczyki związane gumką z dużą kokardą dodadzą uroku każdej dziewczynce.

Czytaj także: Córeczka tatusia, czyli o więzi między ojcem a córką

Najmłodsze dziewczynki nie mają zwykle zbyt długich, ani gęstych włosów, dlatego trudno jest z nich cokolwiek zrobić. W tej sytuacji sprawdzi się właśnie opaska.

Problematyczne bywają jednak także długie i gęste włosy dziesięciolatki - niełatwo je rozczesać, a jeśli nie będą w żaden sposób związane przez cały dzień, będą dziecku przeszkadzać, a dodatkowo zrobią się na nich kołtuny.

Zobacz też: Wszy w przedszkolu. Co robić, gdy w przedszkolu panuje wszawica?

Dzieci zwykle nie lubią rozczesywania włosów, szczególnie, jeśli są długie. Pamiętaj, by rozczesywać je od dołu - dzięki temu mniej ich wypadnie i nie połamią się tak bardzo, a grzebień czy szczotka nie będą tak ciągnąć.

Brakuje ci pomysłów na to jak uczesać swoją córkę? Oto kilka inspiracji na modne, ciekawe fryzury z dłuższych i krótszych włosów:

Sprawdź także: Fryzury dla chłopców [GALERIA]

Źródło: Fryzury dla dziewczynek. Jak uczesać dziewczynkę? [GALERIA]