Podkarpackie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej "POLONIA" Rymanów-Zdrój

2015-12-04 8:01

Podkarpackie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej "POLONIA" w Rymanowie-Zdroju położone jest w centrum uzdrowiska, na terenie rozległego parku zdrojowego. Zajmuje się rehabilitacją pacjentów z chorobami układu krążenia.

Podkarpackie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej POLONIA Rymanów-Zdrój
Autor: Thinkstockphotos.com Podkarpackie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej "POLONIA" Rymanów-Zdrój oferuje szereg zabiegów usprawniających.

Spis treści

 1. Sanatorium "POLONIA": profil leczniczy
 2. Sanatorium "POLONIA": zabiegi
 3. Sanatorium "POLONIA": warunki pobytu

Podkarpackie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej "POLONIA" w Rymanowie-Zdroju prowadzi  rehabilitację pacjentów z chorobami układu krążenia, przede wszystkim chorych po operacjach kardiochirurgicznych i po zawałach serca.

Należy pamiętać, że rehabilitacja w warunkach stacjonarnych wiąże się z całodobowym pobytem w Szpitalu – bez przepustek.

Przyjęcie pacjenta na rehabilitację do "Polonii" w warunkach stacjonarnych może nastąpić wg NFZ maksymalnie do 56 dni od wypisu z ośrodka ostrej fazy. Maksymalny czas trwania rehabilitacji może wynosić do 5 tygodni u osób z chorobami współistniejącymi. Warunkiem przyjęcia pacjenta na rehabilitację jest skierowanie oraz kopia karty informacyjnej leczenia szpitalnego. Kompleksową rehabilitację kardiologiczną zapewnia doświadczony zespół w skład którego wchodzą: lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholog i dietetyk.

Sanatorium "POLONIA": profil leczniczy

Sanatorium "POLONIA": zabiegi

 • gimnastyka oddechowa indywidualna i grupowa
 • gimnastyka ogólnousprawniająca indywidualna i grupowa
 • trening marszowy w tym trening z przyborami (nordic walking)
 • monitorowany trening rowerowy interwałowy, ciągły
 • ćwiczenia czynne wolne
 • fizykoterapia: masaż pneumatyczny, laser, magnetronik, masaż ręczny, lampa sollux

Sanatorium "POLONIA": warunki pobytu

 • 120 miejsc w pokojach 1-, 2-, 3-osobowych, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, TV- sat, telefonem, wi-fi
 • budynek bez barier architektonicznych
 • winda
Ważne

Podkarpackie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej "POLONIA"38-481 Rymanów Zdrójul. Potockich 1tel.: 13 43 574 18, 13 43 574 39, 13 43 574 94fax. 13 43 574 18 wew. 550sekretariat wew. 109kardiologia@uzdrowisko-rymanow.com.pl