Strój na Wigilię: w co się ubrać na święta? [GALERIA]

2015-12-02 13:03

Strój na Wigilię powinien być odpowiedni do sytuacji. Dres i koszulka raczej się w tym wypadku nie sprawdzą. Najlepiej, aby ubiór był elegancki, ale również wygodny.

Spis treści

  1. Strój na Wigilię: jakie zestawy warto wybrać?
  2. >> Czytaj także: Jak zrobić strój na jasełka: poznaj najważniejsze wskazówki! >>
  3. Strój na Wigilię: czego unikać?
  4. >> Czytaj także: CIĄŻA ZIMĄ: o czym warto pamiętać w zimie z brzuszkiem >>
  5. Strój na Wigilię: jak dobrać dodatki?
  6. >> Czytaj także: Awantury o ubranie dziecka: jak reagować >>

Wigilia to jeden z najważniejszych dni w całym roku. Uroczysta kolacja wymaga odpowiedniego stroju, więc jest to nie lada wyzwanie dla osób, które mają problemy z doborem stroju na Wigilię. Zapraszamy do naszej galerii po kilka inspiracji!

Strój na Wigilię: jakie zestawy warto wybrać?

Na kolację wigilijną warto wybrac dość stonowane, ale i wyszukane stroje. Kobiety mogą założyć sukienkę, jeżeli jednak wolą opcje dwuczęściowe, może to być koszula oraz spódnica lub spodnie. Mężczyźni zobowiązani są do koszuli (najlepiej z długim rękawem) oraz eleganckich spodni materiałowych. Niektórzy panowie lubią również założyć garnitur. Wygląd całej stylizacji zależy również od tego, gdzie spędzamy Wigilię. Jeżeli jest to kolacja u rodziców, należy ubrać się gustownie, ale nie wyzywająco. Natomiast na spotkaniu wigilijnym w pracy postaw przede wszystkim na elegancję.

>> Czytaj także: Jak zrobić strój na jasełka: poznaj najważniejsze wskazówki! >>

Strój na Wigilię: czego unikać?

W stroju na Wigilię lepiej unikać przesadnego przepychu. Panie powinny zwrócić uwagę na długość spódnicy czy sukienki. Zbyt wyzywające stroje nie będą mile widziane wśród starszych członków rodziny. Najlepiej ubrać się shludnie i wygodnie, a zarazem odpowiednio do sytuacji.

>> Czytaj także: CIĄŻA ZIMĄ: o czym warto pamiętać w zimie z brzuszkiem >>

Strój na Wigilię: jak dobrać dodatki?

Kobiety mogą dołączyć do swojej stylizacji żakiet, który dodatkowo nada klasy całości. Do tego odpowiednia biżuteria w jednym kolorze oraz buty i kreacja wigilijna gotowa. Panowie podczas wyboru stroju na Wigilię powinni skupić swoją uwagę na marynarce oraz butach. Idealnie do takiego ubioru będą pasowały oczywiście gustowne, czarne pantofle.

>> Czytaj także: Awantury o ubranie dziecka: jak reagować >>

Nasi Partnerzy polecają