4 pomysły na spędzenie kreatywnego sylwestra w domu z dzieckiem

2022-12-27 16:24

Sylwester w domu wcale nie musi być nudny. Wystarczy, że dobrze go zaplanujemy i pozwolimy sobie na odrobinę szaleństwa! Jak spędzić kreatywnego sylwestra w domu z dzieckiem? Skorzystajcie z trzech naszych pomysłów.

Jak kreatywnie spędzić Sylwestra z dziećmi?
Autor: Getty Images Jak kreatywnie spędzić Sylwestra z dziećmi?

Spis treści

  1. Jak zorganizować sylwestra z przedszkolakiem?
  2. W co się bawić w czasie Sylwestra w domu? Zobacz 4 pomysły w galerii

Aby sylwester w domu był udany, przede wszystkim musi być przyjemny zarówno dla naszych dzieci, jak i dla nas. Wybierzmy zatem taką opcję, która nie przeciąży rodzica, nie dołoży mu tysiąca dodatkowych obowiązków i będzie dla niego atrakcyjna, a jednocześnie zaspokoi potrzeby dziecka.

To, jak spędzimy Sylwestra z dzieckiem zależy od tego, jaki jest nasz maluch: w jakim jest wieku, co lubi i jak szybko się nudzi czy przeciąża. Ważne jest także to, czy sylwestra w domu planujemy spędzić tylko w najbliższym gronie, czy też przewidujemy gości, w tym – inne dzieci. Od odpowiedzi na te pytania zależy wybór najwłaściwszej opcji.  Oto 4 pomysły na kreatywnego Sylwestra z dziećmi.

Horoskop na nowy rok. Sprawdź co cię czeka?

Jak zorganizować sylwestra z przedszkolakiem?

Jeśli spędzamy sylwestra w domu tylko z najbliższymi, ale jednocześnie zależy nam na tym, aby był to wieczór wyjątkowy, uroczysty, zaplanujmy świętowanie już od rana i przygotujmy do niego najmłodszych.

Pamiętajmy, że dla dzieci w wieku przedszkolnym napięcie wywołane oczekiwaniem noworocznego toastu może być tak duże, że maluch nie poradzi sobie z obciążeniem przez cały dzień. Zadbajmy więc o to, aby wiele się działo, ale z drugiej strony zaplanujmy ten dzień w taki sposób, by w harmonogramie znalazł się również moment spokoju i wyciszenia.

Jeśli planujemy obudzić dzieci na noworoczny toast – postaraj się, aby odpowiednio wcześniej położyły się spać – to oznacza zmianę rytmu zasypiania już 2-3 dni wcześniej. Opcją jest ogłoszenie Nowego Roku o godz. 21.

Pamiętajmy – Nowy Rok na całym świecie obchodzony jest w różnym czasie – opowiedzmy o tym dziecku i ustanówmy specjalną strefę czasową dla naszej rodziny. Zadbajmy, aby był to moment wyjątkowy dla wszystkich, nauczmy dzieci, jak składa się życzenia, dlaczego jest to istotne, i jak ważny jest elegancki strój i uroczysta kolacja.

Czytaj również:  Czy można wynająć nianię do dziecka na jedną noc?

Jak dotrzymać noworocznych postanowień? 

W co się bawić w czasie Sylwestra w domu? Zobacz 4 pomysły w galerii

meteriały prasowe

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza