Tak samodzielnie zrobisz komunijny wianek z żywych kwiatów. Oszczędzisz nawet 200 zł

2024-04-23 11:39

Wianek z żywych kwiatów to modna i niezwykle efektowna ozdoba włosów na komunię. Jego zakup w renomowanej kwiaciarni to jednak spory koszt. Warto więc poważnie rozważyć jego samodzielne wykonanie. To wcale nie takie trudne jak się na pierwszy rzut oka wydaje!

Tak samodzielnie zrobisz komunijny wianek z żywych kwiatów. Oszczędzisz nawet 200 zł
Autor: Instagram @ivoadventures Tak samodzielnie zrobisz komunijny wianek z żywych kwiatów. Oszczędzisz nawet 200 zł

Zakup wianka komunijnego w kwiaciarni w zależności od miejsca to koszt od 100 do ponad 200 złotych. Wykonując zaś go samodzielnie możemy zamknąć się w kosztach od 20 do 50 zł. Wszystko zależy od użytych ozdób i kwiatów. Wiecie jak się za niego zabrać i jak go upleść, by trzymał się w całości? Z pomocą przychodzi nam instagramerka Iwona Kuziora, która na swoim @ivoadventures pokazuje, jak krok po kroku wykonać takie komunijne cudeńko.

Stylizacje na komunię - Królowe Matki odc. 9

Komunijny wianek z żywych kwiatów krok po kroku

Aby przygotować wianek, influencerka radzi przygotować zielony drucik (można wykorzystać np. łodyżkę sztucznego kwiatka), zieloną taśmę florystyczną, ulubione kwiaty oraz ozdobną wstążkę i/lub koronkę. Pierwszym korkiem będzie przygotowanie podstawy wianka z druciku, wykonanie pętelek na jego końcach i owiniecie całości taśmą florystyczną.

Następnie należy przejść do wykonania małych bukiecików z wybranych kwiatów. W trzecim korku należy kolejno, ściśle i dokładnie mocować bukieciki do drucika, zwracając uwagę, by ostatnie kwiaty (na końcówkach wianka) przytwierdzić w odwrotnym kierunku.

Na koniec zaś należy przeciągnąć przez pętelki na końcach wianka ozdobną wstążkę i zawiązać ją. Iwona Kuziora radzi, by jej długość dopasować do długości włosów. Im dłuższe kosmyki, tym dłuższa wstążka. Jak dokładnie wygląda praca nad takim wianuszkiem zobaczcie na filmiku.

Jakie kwiaty sprawdzą się w wianku komunijnym?

Wianek komunijny w wersji najbardziej delikatnej możemy wykonać z samej gipsówki lub połączyć ją z zielonymi listkami. Doskonale sprawdzą się także inne drobne kwiaty, które doskonale wypełniają wszystkie przestrzenie jak np. użyta w innym nagraniu woskówka o lekko fioletowym zabarwieniu. Podobnie będzie z miniaturowym goździkiem, z którego możemy zrobić cały wianek lub połączyć go właśnie z gipsówką lub woskówką.

Jedno jest pewne, jakich kwiatów byśmy nie wybrali, wianek i tak pięknie się będzie prezentował w tym wyjątkowym dniu. Żywe kwiaty zawsze bowiem dobrze się prezentują.