Udekoruj swój dom na BOŻE NARODZENIE – zrób stroik na drzwi [FILM]

2013-12-02 12:44

Moda na wieszanie okrągłych stroików na drzwiach w okresie Bożego Narodzenia przywędrowała do nas z Zachodu, gdzie takie dekoracje są bardzo popularne. Ozdobne stroiki pięknie wyglądają zawieszone na drzwiach, ale także nad kominkiem lub położone na świątecznym stole. Zobacz, w jaki sposób możesz samodzielnie wykonać bożonarodzeniową dekorację na drzwi.

Dekoracja na drzwi na Boże Narodzenie
Autor: archiwum redakcji

Okrągłe stroiki na drzwi zawieszane w okresie Bożego Narodzenia są bardzo dekoracyjnie i wprowadzają świąteczny nastrój do naszych domów. W dawnej Polsce na drzwiach wieszano gałązki jemioły, które miały symboliczne znaczenie – ponieważ jemioła oznaczała zgodę, skruchę, wybaczenie i pojednanie, zawieszone na drzwiach lub nad wigilijnym stołem gałązki tej rośliny miały chronić domowników swą wyjątkową mocą przez cały następny rok. Po świętach trzeba je było ususzyć i przechowywać do kolejnych świąt Bożego Narodzenia.

Okrągłe stroiki zawieszane obecnie nie mają już takiej symboliki, ale ich uroda i jednoznacznie świąteczny charakter sprawiają, że taka dekoracja wprowadza nas w odświętny nastrój, poprawia humor i pięknie się prezentuje zarówno na drzwiach, na wigilijnym stole, jak i na kominku. Obejrzyj film, a przekonasz się, że przygotowanie świątecznego stroika na drzwi jest naprawdę proste.

Dekoracja na drzwi na Boże Narodzenie

Od kilku lat, w okresie świąt Bożego Narodzenia, panuje w Polsce zwyczaj wieszania na drzwiach okrągłych stroików. Taki stroik pięknie wyglądać może również na świątecznym stole. Zobacz w jaki sposób możesz samodzielnie wykonać dekorację na drzwi. Koszt takiego stroika to tylko kilka złotych.