Udekoruj swój dom na BOŻE NARODZENIE – zrób stroik na drzwi [FILM]

2013-12-02 12:44

Moda na wieszanie okrągłych stroików na drzwiach w okresie Bożego Narodzenia przywędrowała do nas z Zachodu, gdzie takie dekoracje są bardzo popularne. Ozdobne stroiki pięknie wyglądają zawieszone na drzwiach, ale także nad kominkiem lub położone na świątecznym stole. Zobacz, w jaki sposób możesz samodzielnie wykonać bożonarodzeniową dekorację na drzwi.

Dekoracja na drzwi na Boże Narodzenie
Autor: archiwum redakcji

Okrągłe stroiki na drzwi zawieszane w okresie Bożego Narodzenia są bardzo dekoracyjnie i wprowadzają świąteczny nastrój do naszych domów. W dawnej Polsce na drzwiach wieszano gałązki jemioły, które miały symboliczne znaczenie – ponieważ jemioła oznaczała zgodę, skruchę, wybaczenie i pojednanie, zawieszone na drzwiach lub nad wigilijnym stołem gałązki tej rośliny miały chronić domowników swą wyjątkową mocą przez cały następny rok. Po świętach trzeba je było ususzyć i przechowywać do kolejnych świąt Bożego Narodzenia.

Okrągłe stroiki zawieszane obecnie nie mają już takiej symboliki, ale ich uroda i jednoznacznie świąteczny charakter sprawiają, że taka dekoracja wprowadza nas w odświętny nastrój, poprawia humor i pięknie się prezentuje zarówno na drzwiach, na wigilijnym stole, jak i na kominku. Obejrzyj film, a przekonasz się, że przygotowanie świątecznego stroika na drzwi jest naprawdę proste.

Dekoracja na drzwi na Boże Narodzenie

Od kilku lat, w okresie świąt Bożego Narodzenia, panuje w Polsce zwyczaj wieszania na drzwiach okrągłych stroików. Taki stroik pięknie wyglądać może również na świątecznym stole. Zobacz w jaki sposób możesz samodzielnie wykonać dekorację na drzwi. Koszt takiego stroika to tylko kilka złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza