Zrób BABY SHOWER - warto!

2014-05-26 17:31

Na Zachodzie takie przyjęcie robią przyszłej mamie koleżanki, ale w Polsce nie jest to jeszcze zbyt popularny zwyczaj, więc możesz się nie doczekać. Zamiast więc czekać, zrób sobie baby shower sama. Naprawdę warto!

zrob baby shower warto
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Zrób BABY SHOWER - warto!

Spis treści

  1. Baby shower to dobra zabawa
  2. Dostaniesz dużo prezentów
  3. Będziesz miała fajną pamiątkę
  4. Na baby shower zjesz coś pysznego
  5. Usłyszysz dużo słów wsparcia

Baby shower, czyli przyjęcie organizowane przez bliskie kobiety na cześć przyszłej mamy i jej dziecka, to tradycja anglosaska, sięgającą jeszcze XVIII wieku. Dobre zwyczaje warto jednak przeszczepiać na rodzimy grunt i dlatego zachęcamy cię do zorganizowania podobnej imprezy. Wprawdzie w krajach anglosaskich organizują to przyjaciółki albo kobiety z rodziny, ale zamiast oglądać się na innych, zrób sobie baby shower sama. Po co? Powodów jest co najmniej kilka.

Co to jest baby shower, kto je organizuje i co kupić przyszłej mamie, czyli 4 najczęstsze pytania o baby shower

Baby shower to dobra zabawa

Okazji do zabawy w ciąży wcale nie ma tak wiele, a po urodzeniu dziecka nie będzie pod tym względem lepiej, wiec korzystaj z tych chwil, gdy nie masz jeszcze tak wielu obowiązków. Zwłaszcza że jest to przyjęcie jedyne w swoim rodzaju i być może drugiej takiej okazji już nie będzie. Warunkiem udanej zabawy jest przede wszystkim dobre towarzystwo. Zaproś więc tylko te osoby, które sama lubisz i w obecności których dobrze się czujesz – to gwarantuje świetną atmosferę. Możesz przygotować jakieś gry i zabawy: kalambury, karaoke czy np. zgadywankę, ile masz centymetrów w obwodzie brzucha (kto będzie najbliżej prawdy, może dostać nagrodę). Dobrym pomysłem jest również przygotowanie księgi pamiątkowej, w której zaproszone panie napiszą swoje życzenia dla dziecka. Bez względu na scenariusz, to będzie na pewno bardzo udany, wspaniały wieczór.

Dostaniesz dużo prezentów

Każdy gość – czy tez gościni, jak kto woli – przynosi przyszłej mamie prezent. Prezenty mogą być mniej lub bardziej okazałe, ale powinny być praktyczne, bo taka jest właśnie idea baby shower: pomóc mamie, aby nie musiała sama wydawać fortuny na dziecko. Jeśli zaproszone osoby się znają, warto zrobić listę najpotrzebniejszych rzeczy i puścić ją w obieg, aby każda z niej coś wybrała (na wzór listy weselnej). Dzięki temu prezenty się nie powtórzą. Przy większej liczbie gości możesz skompletować niemal całą wyprawkę, a to rzecz niebagatelna dla domowego budżetu.

Będziesz miała fajną pamiątkę

Dobrą zabawę koniecznie trzeba uwiecznić – zdjęcia czy filmik będą ci przypominać o tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu. Nie przegapcie zwłaszcza momentu wręczania prezentów: to bardzo ważny, kulminacyjny punkt przyjęcia, trzeba go więc celebrować. Dzięki zdjęciom będziesz tez później wiedziała, która „ciocia” podarowała twojemu dziecku ukochanego misia czy praktyczną torbę na spacery, bez której nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu. A wraz ze zdjęciami będą wracać do ciebie piękne wspomnienia, sprawiając ci za każdym razem wiele radości.

Na baby shower zjesz coś pysznego

Dobre menu to także warunek udanej imprezy. Jeśli lubisz gotować i masz na to dość siły, możesz coś przyrządzić sama (choćby sałatki). Ale możesz też poprosić o pomoc kogoś bliskiego, kto dobrze sobie radzi w kuchni: siostrę, mamę, przyjaciółkę czy partnera. Dobrym rozwiązaniem jest też sprawdzony catering, serwujący dania smaczne i świeże. No i nie zapomnij o torcie – z takiej okazji musi być! Tylko pamiętaj, żeby nie podawać alkoholu. Skoro ty teraz nie pijesz, to i koleżanki niech będą z tobą solidarne.

Usłyszysz dużo słów wsparcia

Przynajmniej masz prawo się tego spodziewać od najbliższych ci kobiet, które są już matkami: że przyjdą do ciebie, by cię wesprzeć. Mogą dać ci parę rad, podzielić się doświadczeniami, pod warunkiem że będą to historie pozytywne i krzepiące. Wszelkie inne są tego dnia zakazane (możesz to zasugerować np. w zaproszeniu). Każda przyszła mama czuje czasem obawy i niepewność. Ale mądre przyjaciółki są od tego, by te strachy odpędzić i utwierdzić cię w przekonaniu, że i z rodzeniem, i z zajmowaniem się dzieckiem poradzisz sobie doskonale.

miesięcznik "M jak mama"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza