Atrakcje dla dzieci - Śląsk, czyli 9 atrakcji dla dzieci i rodziców w województwie śląskim

2016-12-09 14:24

Wbrew pozorom, istnieje wiele atrakcji dla dzieci na Śląsku. Znajdziemy tu nie tylko lunaparki, ZOO czy Wesołe Miasteczko, ale też mnóstwo miejsc do odpoczynku. Pociechy na pewno będą zachwycone, a rodzice zrelaksowani i wypoczęci. Sprawdź jakie atrakcje na Śląsku mogą się spodować twojemu dziecka.

Atrakcje dla dzieci Śląsk
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Park Trampolin JumpWorld w Katowicach
  2. Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie
  3. Aquapark w Tarnowskich Górach
  4. Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie
  5. Park Dinozaurów w Ustroniu
  6. Park linowy Trollandia w Międzybrodziu Żywieckim
  7. Stadnina koni w Jaworznie
  8. Park Śląski w Chorzowie
  9. Figlo-Park w Bielsku Białej

Specjalnie dla was, wybraliśmy listę atrakcji i miejsc, które warto odwiedzić planując wypad na Śląsk. 

Park Trampolin JumpWorld w Katowicach

Park Trampolin JumpWorld to świetna atrakcja dla dzieci na Śląsku. Skakanie na trampolinie to wyjątkowa forma aktywności fizycznej. Nie tylko ćwiczymy mięsnie, ale też świetnie się przy tym bawimy. Dzieci mogą wyładować swoją energię oraz wypróbować nowy sport. Znajdziemy tutaj nie tylko pola do akrobacji, ale też boiska do gier zespołowych oraz basen z gąbkami. Pociechy od 3 do 13 lat mogą korzystać z parku tylko pod nadzorem opiekuna. Dzieci od 13 do 18 lat muszą mieć pisemną zgodę rodziców na pobyt w JumpWorld.

Adres: ul. Pszczyńska 6, Katowice

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

Śląskie ZOO posiada 366 różnych gatunków zwierząt. Ogromna powierzchnia pawilonów umożliwia zwiedzającym odwiedziny ogrodu nawet zimą. Najnowszą inwestycją jest tzw. Mini-Zoo. Dzieci mogą bliżej poznać, a nawet dotknąć, łagodniejsze zwierzęta. W skład ZOO wchodzi również Kotlina Dinozaurów. Jest to jedyna w Europie ekspozycja wymarłych gadów. Taka forma poznawcza jest świetną metodą edukacyjną, którą pociechy zapamiętają na długo. Tego typu atrakcje dla dzieci na Śląsku zapewnią im niezapomniane wspomnienia.

 Adres: Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7, Chorzów

Aquapark w Tarnowskich Górach

Mimo, że Śląsk najczęściej kojarzy nam się z górnictwem to i tutaj istnieją wszelkiego rodzaju kryte baseny. Aquapark mieszczący się w Tarnowskich Górach jest pierwszym w województwie śląskim i jednym z najnowocześniejszych w Polsce ośrodkiem rekreacyjno-kąpieliskowym. Park wodny składa się z atrakcji wodnych, hali sportowej oraz innych atrakcji tj. sauna, siłownia, fitness czy masaże. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a niewątpliwie jest to ciekawa atrakcja dla dzieci na Śląsku.

Adres: Obwodnica 8, Tarnowskie Góry

Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Śląskie Wesołe Miasteczko to strefa zabawy dla dzieci w każdym wieku. Wszystkie pociechy uwielbiają takie miejsca. Czeka tu na nich wiele atrakcji tj. Air Balloons, Ballerina, Beczka Śmiechu, Dolina Niedźwiedzia, Mix Machine i wiele innych. Jest to jeden z najstarszych lunaparków w Polsce. Największą karuzelą, która działa od początku istnienia tego miejsca, są Samoloty Duże. Maszyny umieszczone na wysokości 45 metrów rozwijają swoją prędkość nawet do 55 km/h. Wesołe Miasteczko otwarte jest od 30 maja do 2 października.

Adres: plac Atrakcji 1, Chorzów

Park Dinozaurów w Ustroniu

Żyjące 65 milionów lat temu osobniki interesują chyba wszystkie dzieci. Park Dinozaurów w Ustroniu to świetna atrakcja dla dzieci na Śląsku, która wiele nauczy nasze pociechy. Możemy tu spotkać mnóstwo gatunków dinozaurów, a także owady, które znamy dziś, w dużo większym wydaniu. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną dzieci nie tylko mogą obejrzeć ruchome eksponaty naturalnych rozmiarów zwierząt, ale też usłyszeć ich głosy! Park otwarty jest cały rok oprócz 1.11, świąt Bożego Narodzenia oraz dni deszczowych i śnieżnych.

Adres: ul. Katowicka 203, Ustroń

Park linowy Trollandia w Międzybrodziu Żywieckim

Park linowy Trollandia to jedna z popularniejszych atrakcji dla dzieci na Śląsku. Takie miejsce wspomoże sprawność fizyczną pociechy oraz buduje pewność siebie. A poza tym to świetna zabawa! Park podzielony jest na dwie części. Jedna z nich przeznaczona jest dla dorosłych, młodzieży i dzieci od 8 lat. Druga to tzw. Zoolandia, gdzie mogą wspinać się najmłodsi nawet od 3. roku życia. Przygotowane zostały dla nich specjalne mini kolorowe trasy, które sprawią im mnóstwo radości. Całość zabezpieczona jest przed upadkiem specjalnymi siatkami. Trollandia czynna jest codziennie od maja do września oraz w weekendy w kwietniu i październiku. W razie niesprzyjającej pogody park zostanie zamknięty. Dla grup zorganizowanych park czynny jest cały rok.

Adres: ul. Górska, Międzybrodzie Żywieckie

Stadnina koni w Jaworznie

Jeśli macie dosyć miejskiego zgiełku i urlop chcecie spędzić spokojnie, a zarazem ze świetnymi atrakcjami dla dzieci proponujemy Stadninę koni w Jaworznie. Miejsce to jest bardzo klimatyczne, z rodzinną atmosferą. Ośrodek na co dzień proponuje jazdy konne, oprowadzanie na koniu, czy przejażdżkę bryczką. Dzięki kontaktowi ze zwierzętami dzieci nauczą się jak obcować z końmi i jak opiekują się nimi pracownicy. Będzie to świetna zabawa dla pociech i relaks dla rodziców.

Adres: ul. Filomatów 37, Jaworzno

Park Śląski w Chorzowie

Park Śląski w tym roku obchodzi swoją 66. rocznicę. Na terenie parku znajdziemy mnóstwo atrakcji dla dzieci np. Ogród Zoologiczny, Wesołe Miasteczko, Park Linowy oraz Kolejkę wąskotorową. Miejsce to również idealnie służy do zaszczepienia w dziecku postawy proekologicznej oraz poznawaniu przyrody o każdej porze roku. Nie ważne jakimi ścieżkami będzie biegła wasza trasa, ważne, że spędzicie trochę czasu razem.

Adres: aleja Różana 2, Chorzów

Figlo-Park w Bielsku Białej

Figlo-Park w Bielsku Białej to pierwszy w tej okolicy całoroczony plac zabaw. Mnóstwo atrakcji dla dzieci zapewni godziny świetnej zabawy i rozrywki dla najmłodszych w każdym wieku. Znajdziemy tu m.in. zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, flippery, labirynt czy air-hockey. Jedną z nowszych atrakcji parku jest laserowy paintball. To zabawa nie tylko dla chłopców, ale również dla dziewczynek. Jest bezbolesna i w 100 procentach bezpieczna, a dzieciom sprawi na pewno wiele radości.

Adres: ul. Cieszyńska 90, Bielsko-Biała

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza