Weekend z dzieckiem. Spływ tratwą po Kamiennej

2009-01-23 12:54

Jeśli decydujesz się spędzić weekend z dzieckiem zwiedzając Bałtowski Park Jurajski, by podziwiać dinozaury, pamiętaj, że w okolicy są również inne atrakcje dla dzieci. Jedną z nich jest malowniczy spływ tratwą po Kamiennej. To również wyjątkowo ciekawe miejsce, jeśli chcecie zrobić przystanek w trakcie wakacji z dzieckiem. Jurajskie wapienne skałki, bujna roślinność, zwierzęta i ptaki, panorama bałtowskiej wsi i zabytkowy kościół - te widoki na długo pozostają w pamięci.

Tratwą po Kamiennej
Autor: www.baltow.info

Trasa spływu rozpoczyna się u stóp położonego na wzgórzu pałacu książąt Druckich-Lubeckich. Z przystani "Gierczakówka" dwunastoosobowe tratwy wyruszają w trwający ponad godzinę spływ. Każdą tratwą opiekuje się dwóch flisaków, którzy chętnie opowiedzą jedną z bałtowskich legend lub zagrają na akordeonie.

Przy odrobinie szczęścia na trasie można spotkać bobra lub obejrzeć ślady jego działalności. W urwistych brzegach gniazdują zimorodki, a w pobliskich oczkach wodnych kaczki - krzyżówka i cyranka. Brzegi i nadrzeczne łąki są doskonałym żerowiskiem dla bociana białego i czapli siwej, a czasami także przylatuje tu pożywić się bocian czarny.
Gdyby nie udało wam się wypatrzyć żadnego ptaka, to na pewno w słoneczny dzień waszej tratwie na pewno będą towarzyszyć ważki i motyle.
Spływ kończy się na przystani "Przy Młynie", tuż obok jest Bałtowski Park Jurajski, gdzie czekają kolejne atrakcje dla dzieci.

Spływ odbywa się w miesiącach: kwiecień - październik

Rezerwacja:
tel. 041 264 12 93, 041 264 10 22
e-mail: turystyka@baltow.info
www.baltow.info

Ceny biletów:
bilet normalny: 18 zł (dorośli)
bilet ulgowy: 14 zł (dzieci)

www.baltow.info
Nasi Partnerzy polecają