ANTYKONCEPCJA w pigułce: obalamy mity dotyczące TABLETEK ANTYKONCEPCYJNYCH

2014-01-14 15:12

Jest wiele mitów związanych z tabletkami antykoncepcyjnymi. Najczęściej powtarzane to te, że tabletki antykoncepcyjne mają negatywny wpływ na płodność, a także że zmieniają metabolizm i powodują nadwagę. Tymczasem – jak twierdzą ginekolodzy – jest zupełnie odwrotnie.

antykoncepcja w pigulce obalamy mity dotyczace tabletek antykoncepcyjnych
Autor: _photos.com

Współcześnie dostępne na rynku tabletki antykoncepcyjne nie tylko zmniejszają lub likwidują zbędne owłosienie, wpływają pozytywnie na metabolizm, ale także pomagają kobietom zajść w ciążę.
Jednak trzeba pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne muszą być wybrane przez lekarza i dobrane indywidualnie do pacjentki. Kobiety różnie na nie reagują, dlatego metodą prób i błędów lekarze dobierają tę, która działa najlepiej. W studiu "Dzień Dobry TVN" ginekolog Witold Rogiewicz omówił najpopularniejsze i najbardziej absurdalne mity dotyczące tabletek antykoncepcyjnych.

Dzień Dobry TVN/x-news

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza