„Wszystkie babcie to wiedzą”. Mama ginekolog poleca ten patent na infekcje intymne

2024-05-28 15:08

Nicole Sochacki-Wójcicka, szerszemu gronu znana jako mama ginekolog, wszystkim kobietom, które mają skłonność do infekcji intymnych poleca jeden patent. To 4-tygodniowy test wietrzenia. Na czym polega?

„Wszystkie babcie to wiedzą”. Mama ginekolog poleca ten patent na infekcje intymne
Autor: Getty images/ Instagram @mamaginekolog „Wszystkie babcie to wiedzą”. Mama ginekolog poleca ten patent na infekcje intymne

Słynna ginekolożka od dawna przekonuje nie tylko swoje pacjentki, ale wszystkie kobiety, by w kwestii swojego zdrowia intymnego stawiały na umiar i … spanie bez majtek. Dzięki temu pozbędą się problemu nawracających infekcji intymnych. Przyznała, że sama te patenty stosuje, choć jako nastolatka robiła wręcz przeciwnie.

Mama Ginekolog zbiera na WOŚP w niekonwencjonalny sposób!

Mama ginekolog nawołuje do wietrzenia narodowego

„Jeśli masz skłonność do infekcji intymnych, zacznij spać bez majtek – być może ta jedna drobna zmiana sprawi, że będziesz mogła o nich zapomnieć raz na zawsze! Zrób 4-tygodniowy test wietrzenia i zobacz, czy nie widzisz poprawy samopoczucia” – Nicole Sochacki-Wójcicka, zachęca w swoim poście na Instagramie.

Choć jej patent nie ma potwierdzenia naukowego, to jej zdaniem ze spaniem bez bielizny jest tak samo jak z zakładaniem czapki zimą. Gdzie analogia? „ Niestety badań naukowych na ten temat nie ma. Podobnie jak nie ma badań, czy noszenie czapki zimą w klimacie jaki mamy u nas w kraju, zapobiega infekcjom górnych dróg oddechowych – ale chyba do tego przekonywać Was nie muszę. No więc, z tymi majtkami pod piżamą lub koszulą nocną jest trochę tak jak z brakiem czapki zimą – wszystkie babcie to wiedzą, a wszystkie nastolatki i tak wiedzą lepiej” – tłumaczy.

W dalszej części zaś przyznała, że gdy była dzieckiem do spania bez majtek pod piżamą przekonywała ją mama. Gdy jednak została nastolatką wpływ koleżanek zrobił swoje. „Przyszła pierwsza miesiączka, pierwsze samodzielne wypady z koleżankami do drogerii, pierwsze nocowania poza domem, kolonie – i stwierdziłam, że spanie w majtkach jest po prostu dużo bardziej „cool” i modne – nie chcę być inna od moich koleżanek. Podobnie „cool” wydawało mi się kupowanie wkładek higienicznych i noszenie ich na co dzień. Jak bardzo się myliłam” – wspomina.

Pod jej postem wiele obserwatorek potwierdziło skuteczność tej metody.

„Ja dzięki tobie śpię bez majtek parę dobry lat i w ogóle nie mam infekcji naprawdę, a kiedyś cały czas miałam”.

„Bez majtek spanie to już od dziada pradziada wiadomo... tzn. ja wiem od małego. Moja babcia emerytowany ginekolog położnik powtarzała: ‘o wkładkach i płynach to w ogóle zapomnij’ i jest tak jak ona mówi najzdrowiej i tego się trzymam. Polecam każdej, dla której to jest nowość. Im mniej, tym zdrowiej dla ciebie” – pisały.

Skuteczność wietrzenia potwierdziła też koleżanka mamy ginekolog po fachu. „Spanie bez majtek to Twoje takie inne oblicze moich kroczochronów. Kroczochronie, zdejmij majtki, bo krocze musi oddychać” - napisała lekarz Marta Wójcik.