Ulewanie u niemowląt: co zrobić kiedy dziecko ciągle ulewa?

2013-06-20 16:43

Przyczyn ulewanie u niemowląt jest wiele. Choć istnieją leki zapobiegające ulewaniu, lepiej jest przeczekać nic na wyrost podawać je dziecku. Chyba że przez nadmierne ulewanie dziecko nie przybiera na wadze. Podawaj też dziecku specjalną mieszankę antyrefluksową. To te mleka oznaczone symbolem AR.

Ulewanie u niemowlaka – jak postępować, gdy niemowlę często ulewa pokarm?
Autor: _photos.com|photos.com

Spis treści

  1. Ulewanie u niemowląt: choroba czy niedojrzałość układu pokarmowego
  2. Ulewanie u niemowląt: jak sobie z nim radzić?
  3. Polecamy wideo: ulewanie u niemowląt - zapobieganie i przyczyny

Jeżeli, pomimo ulewania, dziecko prawidłowo przybieranie na wadze, to świadczy o tym, że nie jest to problem zdrowotny. Trzeba potrafić rozróżnić sytacje, w których ulewanie u niemowląt jest następstwem choroby, a kiedy innymi czynnikami.

Ulewanie u niemowląt: choroba czy niedojrzałość układu pokarmowego

Niepokój mogą wzbudzać częste infekcje dróg oddechowych, także ucha środkowego. Tego typu schorzenia mogą powodować ulewanie. W talkim przypadku, koniecznie powinniśmy zasięgnąć opinii lekarza. Jeśli dziecko nie choruje, to zapewne przyczyną ulewania u niemowląt jest niedojrzały jeszcze mięsień, który zapobiega cofaniu się pokarmu z żołądka do przełyku i stąd do ust. Najlepszym lekarstwem jest… czas. Z czasem dolegliwość po prostu ustąpi.

>> Sprawdź też: Refluks u niemowląt - kiedy ulewanie u niemowląt może być niebezpieczne >>

Ulewanie u niemowląt: jak sobie z nim radzić?

Jeśli jednak ulewanie u niemowląt budzi duży niepokój rodziców, dziecku karmionemu mlekiem modyfikowanym warto podać mieszankę oznaczoną symbolem AR, a karmionemu naturalnie przed przystawieniem do piersi preparat Nutriton. Pomóc może też noszenie dziecka po karmieniu aż do odbicia i ułożenie materaca w łóżeczku tak, aby okolice wezgłowia były wyżej niż reszta. Dzięki temu siła grawitacjipomoże utrzymać mleko w brzuszku.

Polecamy wideo: ulewanie u niemowląt - zapobieganie i przyczyny

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza