Pokonaj katar u niemowlaka z aspiratorem do nosa KATAREK plus!

2014-12-08 9:12

Jak używać aspiratora do oczyszczania nosa dziecka? Katar to jedna z najczęstszych dolegliwości występujących u dzieci. Szczególnie uciążliwy i zarazem niebezpieczny jest katar u niemowlaka i małego dziecka, które nie potrafią pozbyć się wydzieliny. Z pomocą przychodzi aspirator do nosa KATAREK plus firmy Duna!

KATAREK Plus
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe

Nawet niewielka ilość wydzieliny zalegająca w nosku malucha utrudnia mu oddychanie, powoduje złe samopoczucie, zaburza sen i, co gorsza, może powodować dalsze powikłania takie jak: stany zapalne uszu, zatok czy dolnych dróg oddechowych. Z tego względu niezmiernie ważne jest udrażnianie nosa poprzez usuwanie powstałej wydzieliny za pomocą aspiratora do nosa.

KATAREK plus to odciągacz kataru podłączany do domowego odkurzacza (800–1800 W). Dzięki zastosowanemu w aparacie systemowi próżniowemu, siła ssąca odkurzacza jest zredukowana do stopnia umożliwiającego skuteczne, bezpieczne i co ważne, jednostajne usunięcie wydzieliny z noska. Trwa to zaledwie kilka sekund, jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne, a przezroczysta budowa aspiratora do nosa pozwala w łatwy sposób ocenić charakter i ilość wydzieliny.

Aspirator do nosa KATAREK plus jest w pełni bezpieczny. Można go stosować w przypadku kataru u dzieci od 1 dnia życia,  a także starszych dzieci, które nie opanowały jeszcze umiejętności dmuchania noska. W celu oczyszczenia nosa z kataru, końcówkę odciągacza należy przyłożyć do otworu nosowego, a następnie powtórzyć czynność na drugiej dziurce. Końcówka aspiratora jest wyprofilowana – do dziurki nosa przykłada się tylko jej mały fragment, który nie dotyka bezpośrednio ścianek nosa. Nie ma więc niebezpieczeństwa uszkodzenia śluzówki, tak jak się często zdarza podczas stosowania gumowych gruszek.  Po każdorazowym użyciu, aspirator do nosa należy dokładnie umyć pod ciepłą, bieżącą wodą z mydłem. Dodatkową pomoc stanowi szczoteczka dołączona do zestawu.

Aspirator do nosa KATAREK plus nie tylko zapewnia czysty nosek, ale również skraca czas trwania kataru i zapobiega dalszemu postępowaniu choroby. Należy jednak pamiętać, iż odciąganie kataru może być niewystarczające do likwidacji jego przyczyny, dlatego konsultacja lekarska jest jak najbardziej wskazana i nie wolno jej bagatelizować.

Więcej informacji na stronie internetowej produktu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza