Śpiworek do spania dla niemowlaka: jaki kupić? Przegląd [polecamy 10 śpiworków]

2015-12-28 17:14

Śpiworek do spania dla niemowlaka to niezbędny gadżet dla mam małych wiercpiętów. Zastanawiasz się jaki śpiworek kupić? Jeśli twoje dziecko rozkopuje się w nocy i często płacze z tego powodu, powinnaś rozważyć jego zakup. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Spis treści

  1. Śpiworek do spania dla niemowlaka: czy warto kupić?
  2. Śpiworek do spania dla niemowlaka: jaki wybrać?
  3. Śpiworek do spania dla niemowlaka: gdzie kupować?
  4. Polecamy wideo: jakie łóżeczko kupić, by niemowlę smacznie spało?

Śpiworki do spania mają zadanie podobne do kołderki czy kocyka. Jednak dzięki ich wygodnej formie dziecko w żaden sposób nie rozkopie się w nocy, co zoptymalizuje liczbę twoich i jego pobudek.

Śpiworek do spania dla niemowlaka: czy warto kupić?

Śpiworek dla niemowlaka warto kupić, jeżeli nasze dziecko często rozkopuje się w nocy. Zapewni on dzieku ciepło niezbędne do komfortowego snu. Mama będzie mogła spokojnie przespać chociaż kilka godzin, nie wstając co chwilę, aby upewnić się czy niemowlak jest przykryty. Głowną zaletą jest również fakt, że dziecko w żaden sposób nie założy sobie przypadkowo śpiworka na twarz, tak jak może się to zdarzyć w przypadku kołderki czy kocyka.

>> Czytaj także: Dlaczego niemowlę tak dużo śpi? >>

Śpiworek do spania dla niemowlaka: jaki wybrać?

Śpiworki do spania przede wszystkim powinny mieć odpowiedni rozmiar. Ważne jest, aby śpiworek nie był zbyt mały, ponieważ będzie uciskał dziecko. Możesz zakupić otulacz o jeden lub dwa rozmiary większy, aby posłużył na więcej miesięcy. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na otwory na rączki czy są przymocowane do nich gumki, aby dziecko nie wpadło do środka podczas snu.

Materiał śpiworka dla niemowlaka powinien być wykonany z naturalnych tkanin. Skóra niemowlaka jest cienka i delikatna, należy więc o nią odpowiednio dbać. Najlepiej, aby śpiworek był wykonany z bawełny. Grubość produktu należy dostosować do pory roku. Przy zakupie śpiworka warto zwrócić uwagę na to, czy zapina się na suwak - ułatwi ci to przewijanie oraz wyjmowanie dziecka.

>> Czytaj także: Akcesoria do spania: jakie przydadzą się niemowlakowi? [10 propozycji] >>

Śpiworek do spania dla niemowlaka: gdzie kupować?

Akcesoria niemowlęce potrzebne do wyprawki dla niemowlaka znajdziesz w sklepach dziecięcych. Śpiworków dla niemowląt szukaj wśród ubrań lub dodatków zimowych. Jeżeli nie znajdziesz idelanego modelu stacjonarnie, poszukaj trochę w internecie. Wyszukasz tam wiele aukcji, na których różne marki sprzedają otulacze do łóżeczek, wózków lub fotelików samochodowych.

Polecamy wideo: jakie łóżeczko kupić, by niemowlę smacznie spało?