Dzieci spod tego znaku to gwiazdy przedszkoli. Rodzice mają gorzej, bo one bezustannie gadają…

2024-06-03 12:57

Wiosenne dzieci spod tego znaku to dusze towarzystwa. Rówieśnicy je uwielbiają, ale dla rodziców ich ogromna energia może być męcząca, zwłaszcza, że wydaje się, że buzia im się nie zamyka. Problemem wychowawczym może być też ich lenistwo i - wbrew pozorom, jakie stwarzają - brak wiary w siebie.

Wiosenne dzieci spod tego znaku to dusze towarzystwa
Autor: Getty Images Wiosenne dzieci spod tego znaku to dusze towarzystwa

Odczytywanie charakteru dzieci i reszty członków rodziny z imienników i horoskopów to niezła zabawa. Frajda polega na tym, że część rzeczy rzeczywiście się sprawdza. Czy to autosugestia? Nieistotne, bo przecież warto do charakterologii znaków zodiaku podejść z przymrużeniem oka. Jakie są mocne i słabe strony osobowości dzieci urodzonych pod koniec maja i w pierwszych tygodniach czerwca? Oto co mówi o nich astrologia.

Zobacz też: Znak zodiaku dziecka ma znaczenie. Który znak wpływa na nieśmiałość, a który sprzyja buntowi dwulatka?

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Od kiedy do kiedy znak zodiaku to Bliźnięta?

Osoby o znaku zodiaku Bliźnięta to te urodzone pomiędzy 23 maja, a 21 czerwca. To zatem dzieci, które przyszły na świat w końcówce kalendarzowej wiosny.

Jakie są małe dzieci spod znaku Bliźniąt?

Jeśli twoje dziecko urodziło się jako zodiakalny Bliźniak, to najprawdopodobniej jest już małą gwiazdą placu zabaw, żłobka czy przedszkola. Jeśli jest jeszcze niemowlęciem, to z pewnością czaruje przechodniów uśmiechem przesyłanym z wózka. Maluchy urodzone w tym astrologicznym okresie roku, są jak chodząca reklama posiadania dzieci. Ciągle uśmiechnięte, pogodne, rzadko kiedy sprawiające jakieś problemy w młodszym wieku. Są idealnym kompanami do rodzinnych podróży, chętnie poznają nowe miejsca i ludzi, szybko zaczynają chodzić i mówić...

Starsze Bliźnięta, które uczęszczają już do przedszkoli czy szkół, zachowują się, jakby wokół nich działa się wieczna impreza. Rówieśnicy je uwielbiają, bo przy nich zawsze jest dobra zabawa, mnóstwo pomysłów i dobra atmosfera. Rodzice zodiakalnych bliźniąt będących w tym wieku mogą powoli nie nadążać za nieskończoną energią swoich dzieci. Dzieciaki spod znaku Bliźniąt czasami zachowują się rzeczywiście, jakby było ich dwoje. One nigdy się nie męczą, a do tego bezustannie coś mówią. Trudno znaleźć w całym zodiaku większe gaduły od Bliźniąt.

Z drugiej jednak strony, dzieci urodzone w końcówce maja i pierwszych tygodniach czerwca potrafią znaleźć sobie zabawę w każdych warunkach. Zwykły patyk może stać się pretekstem do kreatywnego zajęcia. Plusem jest też to, że Bliźnięta, którym zapewni się towarzystwo rówieśników, są niemal bezobsługowe. Przyda się im zatem rodzeństwo, albo stała grupka przyjaciół.

Jakie są nastolatki spod znaku Bliźniąt?

Bliźnięta to zazwyczaj kreatywni humaniści. Wielu nastolatków spod tego znaku zodiaku spełnia się w czasach szkolnych podczas zajęć plastycznych, uczestnicząc w kółkach teatralnych, gazetkach szkolnych czy samorządzie uczniowskim.

Rola rodzica w tym okresie nie polega jednak jedynie na wspieraniu swojej twórczej pociechy. Wbrew pozorom Bliźnięta bywają mało konsekwentne. Często zaczynają z ogromnym entuzjazmem projekty, których nie kończą. To wynik lenistwa, które jest jedną z ich trudniejszych cech, ale też... braku wiary we własne siły. Bliźnięta, z pozoru przebojowe, potrzebują szczerego dopingu i wsparcia rodziców, by rozwinąć skrzydła w pełni. To ważne, by ich potencjał nie został zaprzepaszczony.

Znane osoby spod znaku bliźniąt

 • Marylin Monroe
 • Lenny Kravitz
 • Isadora Duncan
 • Kylie Minogue
 • Johnny Depp
 • Morgan Freeman
 • Angelina Jolie
 • Heidi Klum
 • Naomi Campbell
 • Cezary Pazura
 • Lana del Rey

Szczęśliwe kamienie Bliźniąt

Kamienie dla Bliźniąt to diament, kryształ i szmaragd.

Szczęśliwy kolor Bliźniąt

Szczęśliwe kolory bliźniąt to zieleń, turkus i szafir.

Dowiedz się: Każdy znak zodiaku ma swoją super moc. Jaką masz ty i twoja rodzina?

Sonda
Wierzysz, że znak zodiaku może mieć wpływ na charakter człowieka?
Nasi Partnerzy polecają