Żmuda Trzebiatowska nie może liczyć na przyjaciółki po urodzeniu dzieci? "Macierzyństwo to samotność"

2022-06-20 11:38

Zmiany w kontaktach towarzyskich po urodzeniu dzieci, odczuwa chyba każda matka. Coraz częściej mówią o tym także znane mamy. O samotności w macierzyństwie napisała ostatnio Marta Żmuda Trzebiatowska na swoim Instagramie. Nie chodzi jej o ograniczoną ilość imprez, a o zwykłe bliskie kontakty z przyjaciółkami, od których czuje się odseparowana. Dlaczego czasami tęskni za życiem sprzed dzieci? I co w jej życiu zweryfikowało macierzyństwo?

Marta Żmuda Trzebiatowska
Autor: Instagram/ @mzmudatrzebiatowska Marta Żmuda Trzebiatowska w szczerym wyznaniu o macierzyństwie

Marta Żmuda Trzebiatowska to jedna z tych aktorek, które bardzo rzadko wspominają medialnie swoje dzieci. W swoich kanałach społecznościowych w ogóle ich nie pokazuje, nawet tyłem, czy z daleka, jak robią to jej koleżanki z branży. Tym razem jednak zdobyła się na szczere, choć dość gorzkie wyznanie.

"Jestem mamą obecną, mamą której zależy, która się interesuje i nie odpuszcza. Nigdy nie kierowałam się zasadą - „czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal”. Czasami są chwile, że czuję się kompletnie bezradna i wyczerpana…" - napisała aktorka na swoim Instagramie. 

Zobacz też: 5 sposobów na nawiązanie przyjaźni z innymi mamami

Jednym z głównych tematów na które narzeka Trzebiatowska jest życie towarzyskie. Jak wspomina, wciąż potrzebuje porozmawiać o czymś innym niż o dzieciach, jednak nie zawsze może liczyć na swoje "niedzieciowe" znajome, co wydaje się - bardzo ją boli. 

Nikt mi nie powiedział tego wcześniej, ale macierzyństwo to samotność… zwłaszcza w wielkim mieście, gdzie rodzina daleko, a Twoje „niedzieciowe” koleżanki już nie odbierają telefonu kiedy piszesz, że tęsknisz, że Ci ich brakuje, więc w końcu przestajesz pisać, bo czujesz że się narzucasz. A przecież wciąż masz o czym z nimi rozmawiać i właściwie marzysz by pogadać o czymś innym niż o dzieciach. Zostajesz sama. Szukasz więc numeru do tych, od których kiedyś sama nie odbierałaś…

Marta Żmuda Trzebiatowska
Autor: Instagram/ @mzmudatrzebiatowska Marta Żmuda Trzebiatowska

Przeczytaj też: "Los cię nie ukarze za narzekanie" i 9 innych rzeczy, które każda młoda mama chciałaby usłyszeć

Jak zaznacza aktorka, życie matki dalekie jest od kadrów z Instagrama i każda z nas przytłoczona jest czasem prozą życia, obowiązków i odpowiedzialności. 

Macierzyństwo bez filtra, zupełnie nie przypomina życia z instagrama. Wyczerpana matka podgląda je wieczorem i zazdrości, że inni to takie „ładne i ciekawe” mają. A ty? Zastanawiasz się jaką zupę jutro im podasz i nasłuchujesz czy czasem aby znowu nie zaczyna się katar. Czasem tęsknię za moim życiem „sprzed dzieci”. - opowiada fankom Trzebiatowska. 

Na koniec jednak aktorka podsumowuje swoje przemyślenia w pozytywny sposób. Dzieci to dla niej spełnienie, mimo trudniejszych chwil, które dotykają wszystkie matki. Jak widać, nawet te, które znamy z pierwszych stron gazet. 

Czy to źle? Nie wiem. A jak jest u Ciebie? Czy bym do tamtego życia wróciła? Za żadne Skarby! DZIECI są tym co mi najlepiej w życiu wyszło. Do roli matki nie da się przygotować. Każdy dzień to sukcesy i porażki. Jedno jest pewne - to ONI kiedyś ocenią czy dałam radę, więc warto się starać. Przytulam M.

Żmuda Trzebiatowska od 7 lat jest żoną aktora Kamila Kuli. Para ma razem dwójkę dzieci - 5-letniego syna i 2-letnią córkę

Dowiedz się: Młode matki potrzebują się wygadać... Oto jak z nimi rozmawiać, by pomóc, a nie dołować

Na dobre i na złe: Marta Żmuda Trzebiatowska przejechała się po show biznesie! Pokazała jaka jest naprawdę - WIDEO
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza