Żmuda Trzebiatowska nie może liczyć na przyjaciółki po urodzeniu dzieci? "Macierzyństwo to samotność"

2022-06-20 11:38

Zmiany w kontaktach towarzyskich po urodzeniu dzieci, odczuwa chyba każda matka. Coraz częściej mówią o tym także znane mamy. O samotności w macierzyństwie napisała ostatnio Marta Żmuda Trzebiatowska na swoim Instagramie. Nie chodzi jej o ograniczoną ilość imprez, a o zwykłe bliskie kontakty z przyjaciółkami, od których czuje się odseparowana. Dlaczego czasami tęskni za życiem sprzed dzieci? I co w jej życiu zweryfikowało macierzyństwo?

Marta Żmuda Trzebiatowska
Autor: Instagram/ @mzmudatrzebiatowska Marta Żmuda Trzebiatowska w szczerym wyznaniu o macierzyństwie

Marta Żmuda Trzebiatowska to jedna z tych aktorek, które bardzo rzadko wspominają medialnie swoje dzieci. W swoich kanałach społecznościowych w ogóle ich nie pokazuje, nawet tyłem, czy z daleka, jak robią to jej koleżanki z branży. Tym razem jednak zdobyła się na szczere, choć dość gorzkie wyznanie.

"Jestem mamą obecną, mamą której zależy, która się interesuje i nie odpuszcza. Nigdy nie kierowałam się zasadą - „czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal”. Czasami są chwile, że czuję się kompletnie bezradna i wyczerpana…" - napisała aktorka na swoim Instagramie. 

Zobacz też: 5 sposobów na nawiązanie przyjaźni z innymi mamami

Jednym z głównych tematów na które narzeka Trzebiatowska jest życie towarzyskie. Jak wspomina, wciąż potrzebuje porozmawiać o czymś innym niż o dzieciach, jednak nie zawsze może liczyć na swoje "niedzieciowe" znajome, co wydaje się - bardzo ją boli. 

Nikt mi nie powiedział tego wcześniej, ale macierzyństwo to samotność… zwłaszcza w wielkim mieście, gdzie rodzina daleko, a Twoje „niedzieciowe” koleżanki już nie odbierają telefonu kiedy piszesz, że tęsknisz, że Ci ich brakuje, więc w końcu przestajesz pisać, bo czujesz że się narzucasz. A przecież wciąż masz o czym z nimi rozmawiać i właściwie marzysz by pogadać o czymś innym niż o dzieciach. Zostajesz sama. Szukasz więc numeru do tych, od których kiedyś sama nie odbierałaś…

Marta Żmuda Trzebiatowska
Autor: Instagram/ @mzmudatrzebiatowska Marta Żmuda Trzebiatowska

Przeczytaj też: "Los cię nie ukarze za narzekanie" i 9 innych rzeczy, które każda młoda mama chciałaby usłyszeć

Jak zaznacza aktorka, życie matki dalekie jest od kadrów z Instagrama i każda z nas przytłoczona jest czasem prozą życia, obowiązków i odpowiedzialności. 

Macierzyństwo bez filtra, zupełnie nie przypomina życia z instagrama. Wyczerpana matka podgląda je wieczorem i zazdrości, że inni to takie „ładne i ciekawe” mają. A ty? Zastanawiasz się jaką zupę jutro im podasz i nasłuchujesz czy czasem aby znowu nie zaczyna się katar. Czasem tęsknię za moim życiem „sprzed dzieci”. - opowiada fankom Trzebiatowska. 

Na koniec jednak aktorka podsumowuje swoje przemyślenia w pozytywny sposób. Dzieci to dla niej spełnienie, mimo trudniejszych chwil, które dotykają wszystkie matki. Jak widać, nawet te, które znamy z pierwszych stron gazet. 

Czy to źle? Nie wiem. A jak jest u Ciebie? Czy bym do tamtego życia wróciła? Za żadne Skarby! DZIECI są tym co mi najlepiej w życiu wyszło. Do roli matki nie da się przygotować. Każdy dzień to sukcesy i porażki. Jedno jest pewne - to ONI kiedyś ocenią czy dałam radę, więc warto się starać. Przytulam M.

Żmuda Trzebiatowska od 7 lat jest żoną aktora Kamila Kuli. Para ma razem dwójkę dzieci - 5-letniego syna i 2-letnią córkę

Dowiedz się: Młode matki potrzebują się wygadać... Oto jak z nimi rozmawiać, by pomóc, a nie dołować

Na dobre i na złe: Marta Żmuda Trzebiatowska przejechała się po show biznesie! Pokazała jaka jest naprawdę - WIDEO