Piękne i do bólu szczere. Kobiety pokazują pierwszy wspólny miesiąc z noworodkami

2022-11-29 16:48

Pierwszy miesiąc macierzyństwa. Nie da się chyba przecenić tej ilości emocji, którą czuje każda świeżo upieczona mama. Są skrajne uczucia, jest pełno nowości i chwil, które będziemy pamiętać całe życie. Młode mamy pokazują piękne, ale i do bólu szczere kardy z pierwszego miesiąca życia z noworodkami.

Pierwszy miesiąc życie dziecka
Autor: Instargam/ @haydrosche/ @flusine Kobiety pokazują pierwszy miesiąc swojego macierzyństwa.

To niezwykły okres w macierzyństwie. Ulga z tego, że jest już po porodzie, przeplata się ze stresem i lękiem o zdrowie noworodka. Szczęście miesza się z bejbi bluesem. Euforia ze skrajnym zmęczeniem. Duma z nowej roli współistnieje z nie zawsze pozytywnym odbiorem własnego, poporodowego odbicia w lustrze i połogowym bólem. Tyle emocji, ile odczujesz w pierwszym miesiącu życia z dzieckiem, nie czułaś zapewne jeszcze nigdy w życiu.

Do tego dochodzi całe mnóstwo ważnych chwil - pierwsze karmienie, wyjście ze szpitala, pierwsza noc w domu, pierwszy spacer. Wszystko jest takie nowe i ekscytujące. Nagle okazuje się, że ciąża i poród tylko wydawały się pełne wrażeń, a hardcore zaczyna się dopiero, gdy dziecko jest już na świecie. 

Dowiedz się: Brzuch tuż po porodzie wygląda jak w 2. trymestrze [ZDJĘCIA]

Z tego niezwykłego miesiąca warto mieć mnóstwo pamiątek. Róbcie sobie z maluchem zdjęcia niezależnie od tego, czy jesteś umalowana i wypoczęta. Profesjonalna sesja noworodkowa ma swoje uroki, ale prawdziwe, pełne barw życie widać dopiero na fotografiach z codzienności. Jaką wizję pierwszego miesiąca pokazują matki z Instagrama? Nie ma tu lukrowanych zdjęć, ale jest całe mnóstwo miłości. Zobaczcie same.

M jak mama - Formalności po porodzie, które trzeba załatwić