Gdzie rodzić? Bitcoin nowym sposobem płatności za poród w prywatnych klinikach?

2014-11-24 9:40

Poród może być opłacony bitcoinem. Nie wiesz, gdzie rodzić i chciałabyś, żeby twój poród odbył się w prywatnej klinice, ale cię na to nie stać? Jedna z warszawskich klinik wprowadziła opcję płatności... bitcoinem czyli wirtualną walutą.

Wsparcie psychologiczne na porodówce
Autor: thinkstockphotos.com Psychologowie pracują na oddziałach chirurgii dziecięcej, diabetologii i neurologii poudarowej. Wprowadzenie obowiązkowego wsparcia psychologicznego na porodówkach budzi jednak wiele dyskusji.

Spis treści

  1. Gdzie rodzić? A może prywatnie?
  2. Gdzie rodzić? Tam, gdzie zapłacisz bitcoinem

O porodach w prywatnych klinikach krążą mity. Jedne mamy chwalą sobie komfort, jaki daje poród w ciszy i spokoju, inne licytują się, jak dużo kosztuje taka przyjemność i twierdzą, że jest ona luksusem dla bogatych. Teraz ten drugi problem może zniknąć, ponieważ jedna z warszawskich klinik zdecydowała się wprowadzić opcję płatności za poród... bitcoinem czyli wirtualną gotówką.

>> Ile kosztuje poród w prywatnym szpitalu? >>

Gdzie rodzić? A może prywatnie?

Na taką opcję płatności zdecydowała się jedna z klinik na warszawskim Wilanowie. Twierdzi, że wprowadziła tę możliwość, aby ułatwić klientom z innych krajów korzystanie z usług szpitala. Pacjenci ze Wschodu (Ukrainy, Rosji, Białorusi) często mają problemy z przelewami międzynarodowymi. Dzięki bitcoinowi nie będą mieli tego problemu.

Dodatkowo, płatność bitcoinem jest w pełni anonimowa, a osoba, która z niej korzysta, nie musi płacić za przewalutowanie. Dla osób z zagranicy jest to więc idealna metoda regulowania należności.

>> Czy warto zapłacić za poród w prywatnym szpitalu? >>

Gdzie rodzić? Tam, gdzie zapłacisz bitcoinem

Bitcoin to wirtualny portfel, którym można płacić od 2009 roku. Aby go otrzymać, trzeba zainstalować specjalny program komputerowy (który jest darmowy).