Jakie objawy świadczą o tym, że jesteś w ciąży

2013-05-16 15:34

Początek ciąży zwiastują zwykle charakterystyczne objawy. Większość z nich, np. kłopoty trawienne, nudności czy wymioty, nie należy do przyjemnych. Dowiedz się, jakie objawy świadczą o wczesnej ciąży.

objawy ciazy jakie sa wczesne objawy ciazy
Autor: _photos.com|photos.com

Spis treści

  1. Objawy ciąży – zmęczenie i senność
  2. Objawy ciąży – nudności i wymioty
  3. Jakie są inne objawy ciąży? Zobacz film

Na początku ciąży w organizmie kobiety zachodzi mnóstwo zmian – i to w błyskawicznym tempie! – które niełatwo przyjąć i zaakceptować. Niektóre wczesne objawy ciąży nie należą bowiem do przyjemnych.

Polecamy: Pierwsze objawy ciąży. Jak sprawdzić, czy jestem w ciąży?

Objawy ciąży – zmęczenie i senność

To typowe objawy wczesnej ciąży. Niektóre kobiety odczuwają wręcz skrajne zmęczenie spowodowane tym, że rozwój dziecka pochłania mnóstwo energii, której źródłem jest organizm matki. Uczucie zmęczenia potęgowane jest przez niedobory żywieniowe, dlatego ważna jest zdrowa dieta, dostarczająca wszystkich ważnych składników pokarmowych, zwłaszcza białek, witamin i minerałów.

Czytaj także: >> Czego nie wolno robić ci w pierwszym trymestrze ciąży? [10 absolutnie zakazanych rzeczy] >>

Objawy ciąży – nudności i wymioty

Bywają bardzo dokuczliwe i często występują nie tylko rano. Ich przyczyną jest wysokie stężenie hormonów, które są ważne dla dobrego stanu łożyska i rozwoju dziecka. Nasilone mdłości i wymioty w ciąży świadczą o tym, że jest tych hormonów bardzo dużo, co zapewnia dobry rozwój płodu. Badacze z Kanady stwierdzili nawet, że dzieci matek, które miały silne nudności, są lepiej rozwinięte intelektualnie!

Jakie są inne objawy ciąży? Zobacz film

Wczesne objawy ciąży

miesięcznik "M jak mama"