CIĄŻA: zobacz jakie przynosi korzyści: czerp z błogosłowianego stanu jak najwięcej!

2014-05-29 14:53

Po długich 9 miesiącach ciąży czeka cię nagroda – twoje maleństwo. Ale zanim to nastąpi, trafi ci się jeszcze kilka innych malutkich prezentów. Uwierz, ciąża może być naprawdę „błogosławionym stanem”, a niektóre korzyści z ciąży trwają znacznie dłużej niż ona sama!

emocje w ciazy
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. W ciąży możesz się rozpieszczać
  2. Ciąża to trening emocji i asertywności

Ciąża nie bez powodu nazywana bywa odmiennym stanem. Czujesz się wtedy inaczej niż zwykle. Inaczej też patrzysz na życie, masz inne priorytety. Są też rzeczy, na które możesz sobie pozwolić tylko w ciąży. Korzystaj z nich świadomie, bo dziewięć miesięcy szybko minie!

W ciąży możesz się rozpieszczać

Jeśli do tej pory miałaś szczelnie wypełniony kalendarz, teraz czujesz, że musisz zwolnić. I bardzo dobrze! Spowolnienie tempa życia w ciąży nie powinno cię niepokoić – rozkoszuj się relaksem. Teraz możesz też sobie odpuścić rygorystyczne liczenie kalorii. Jedz to, na co masz ochotę. Ciąża nie powinna być pretekstem do obżarstwa, jednak warto, byś się wsłuchała w potrzeby swojego organizmu, który ci podpowiada, czego potrzebuje. Teraz nie musisz przejmować się, że stracisz figurę – twoja talia i tak na jakiś czas zniknie. A mimo to będziesz się czasem czuła jak prawdziwa seksbomba. Korzystaj z tego i bez obaw zaspokajaj ochotę na seks, przecież już jesteś w ciąży! Gdy oczekujesz dziecka, powinnaś też – to wręcz obowiązek! – zadbać o swoje zdrowie. Ciąża to świetna lekcja dbania o siebie – nauczysz się dyscypliny w dotrzymywaniu terminów badań i wizyt kontrolnych u ginekologa, zadbasz o to, by mieć czas na odpoczynek i sen, będziesz z uwagą wybierać kosmetyki i pieczołowicie dbać o skórę. Jeśli te nawyki wejdą ci w krew, będzie to tylko z korzyścią dla twojego zdrowia, urody i samopoczucia także wtedy, gdy już zostaniesz mamą.

Ciąża to trening emocji i asertywności

Podczas ciąży znacznie łatwiej ulegasz wzruszeniom i sama siebie potrafisz zadziwić w chwilach, gdy twoje emocje biorą górę. Nie musisz się tego wstydzić, przeciwnie – ciesz się z tego! Ciąża to okazja, by się przekonać, jak oczyszczające jest przeżywanie i okazywanie uczuć. Być może teraz przyjdzie ci też z większą łatwością prosić o pomoc czy wyrazić szczerze, co czujesz w danej sytuacji. To dobra sposobność, by ćwiczyć asertywność, zadbać o swoje potrzeby, uregulować napięte stosunki z teściową. Nikt ci nie weźmie za złe szczerości – jesteś przecież w ciąży!

Więcej o korzyściach z ciąży przeczytasz w aktualnym wydaniu M jak mama (6/2014). O tym, czy ciąża to fajny czas i czy można ten stan polubić, rozmawiamy na forum.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza