Czy kobiety w ciąży mogą nosić szpilki? [FILM]

2014-09-02 11:24

Czy w ciąży można nosić szpilki? Zdaniem ginekologa dr Tomasza Zająca, to fatalny pomysł. Ciało kobiety ciężarnej zmienia bowiem środek ciężkości i noszenie szpilek nie jest polecane!

Czy kobiety w ciąży mogą nosić szpilki? [FILM]
Autor: thinkstockphotos.com Kobiety w ciąży powinny stawiać na komfort i wygodę

Moda czy wygoda - przed tym dylematem staje wiele ciężarnych kobiet. Z jednej strony wciąż chcą czuć się seksownie i modnie, dlatego często sięgają po wysokie szpilki, z drugiej strony wiedzą, że najważniejsze w czasie ciąży są komfort i wygoda. A co na to lekarze? Czy w ogóle w okresie ciąży kobiety mogą nosić szpilki? Zdaniem ginekologa dr Tomasza Zajaca, to fatalny pomysł!

Mam dziecko, a KUPUJĘ SOBIE nowe szpilki. Jestem WYRODNĄ MATKĄ? >>

Szpilki w ciąży to fatalny pomysł!

- Szpilki dla mężczyzn i dla kobiet to jest taki element pożądania. Jako mężczyzna powiem, że szpilki są bardzo seksi, dodają seksapilu. Jako ginekolog mogę powiedzieć, że są twarzowe. Do chodzenia w czasie ciąży są fatalne. Po prostu jest taka zmiana sylwetki ciała kobiety w ciąży, brzuszek wysuwający się coraz bardzo do przodu powoduje, że środek ciężkości też wysuwa się do przodu, no i żeby go utrzymać na stopach, kobieta musi się odchylić do tyłu. Wbrew temu na co większość pań zwraca uwagę, nie bolą stopy, ale może boleć kręgosłup. Szpilki jak najbardziej, ale jak najmniej na nich chodzić - powiedział ginekolog dr Tomasz Zając.

Ginekolog wyjaśnił, że ciało kobiety w szpilach jest w bardzo nienaturalnej pozycji - miednica podnosi się do góry, co powoduje wygięcie kręgosłupa do tyłu. Dr Tomasz Zając nie ukrywa, że po założeniu szpilek stopom przydałaby się... rehabilitacja!

Jak wyglądać modnie i stylowo w chłodniejsze dni? Happy mum wita nowy sezon nowoczesnością i różnorodnością! >>

TVP/x-news