Na czym możesz ZAOSZCZĘDZIĆ podczas CIĄŻY?

2014-05-09 14:42

Dziecko to niekończące się wydatki, ale tak naprawdę więcej zaczniesz wydawać już podczas ciąży. Co zrobić, jeśli twój budżet jest ograniczony i nie chcesz podczas ciąży wydawać zbyt wiele? Zobacz, na co można wydać niewiele, a na czym lepiej nie oszczędzać.

wyprawka
Autor: _photos.com

Zanim zaczniesz wydawać na malca, czeka cię jeszcze dziewięć miesięcy oczekiwań. I nie da się nie wydać ani złotówki, kiedy np. płacisz za prywatne wizyty u lekarza oraz musisz kupić ubrania, w których zmieścisz rosnący brzuszek. Jeśli chodzisz do państwowej przychodni – wizyty u lekarza oraz badania są bezpłatne. Jeżeli zdecydowałaś się na prywatną opiekę ginekologiczną, trzeba uwzględnić ją w domowym budżecie. Kontakt z lekarzem oraz badania kontrolne w ciąży to rzeczy, na których nie powinno się oszczędzać – chodzi przecież o zdrowie twoje i dziecka. Ale już w aptece możesz zastanowić się dwa razy, czy kupować suplementy i witaminy – porozmawiaj z lekarzem, czy rzeczywiście ich potrzebujesz, czy może wystarczy zadbać o urozmaiconą zdrową dietę? Kwas foliowy jest niezbędny – ale on na szczęście kosztuje grosze. A co z rosnącym brzuszkiem? W ciągu pierwszych miesięcy bez problemu zmieścisz się w swoich dawnych ubraniach. Ale już w połowie ciąży zaczną się robić nieco za ciasne.

Czy musisz wymienić całą garderobę w ciąży?

Skąd! Jest kilka trików, które pozwolą ci wykorzystywać ulubione ciuchy aż do porodu. Po pierwsze, warto poszukać pasa ciążowego – ten szeroki pas materiału lub dzianiny pomoże zasłonić górną część spodni i dolną część koszulki, która będzie odsłaniała rosnący brzuch. Zamiast pasa możesz używać też kolorowej chusty. Drugim patentem jest wszycie w wygodne spodnie trójkąta z gumy w miejsce rozporka – znacznie zwiększy się obwód brzucha, a wstawkę zakryjesz kolorową chustą. Modnie, tanio, ciekawie. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznacz na coś ekstra – wystrzałową sukienkę ciążową lub eleganckie ciążowe spodnie. A kiedy już urodzisz, sprzedaj je na aukcji internetowej. Z pewnością znajdzie się dziewczyna, która kupi od ciebie prawie nowe ciuchy – będziesz używała ich przecież tylko przez kilkanaście tygodni.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza