ZNIECZULENIE PORODU metodą wziewną: jak działa podtlenek azotu

2013-06-19 15:59

Jedną z metod znieczulenia porodu jest wdychanie gazu entonox, czyli podtlenku azotu. Metoda ta pomaga się odprężyć, zrelaksować i znacznie zmniejsza lęk towarzyszący kobiecie podczas porodu. Przeczytaj, kiedy warto zastosować znieczulenie porodu metodą wziewną i czy są jakieś przeciwwskazania do jego zastosowania.

znieczulenie porodu metoda wziewna jak dziala podtlenek azotu
Autor: _photos.com|photos.com

Spis treści

  1. Znieczulenie porodu metodą wziewną – kiedy podtlenek azotu pomaga złagodzić ból
  2. Znieczulenie porodu metodą wziewną – jakie przeciwwskazania

Znieczulenie porodu metoda wziewną , polega na wdychaniu specjalnej mieszanki gazów zawierającej podtlenek azotu. Gdy zaczyna się skurcz, rodząca sama przykłada do ust maseczkę i oddycha przez nią, dostosowując dawkę gazu do własnych potrzeb.

Znieczulenie porodu metodą wziewną – kiedy podtlenek azotu pomaga złagodzić ból

Gaz pomaga w pierwszym okresie porodu – zarówno na początku, jak i w fazie zaawansowanej. Ta metoda łagodzenia bólu porodowego u jednych kobiet rzeczywiście zmniejsza odczuwanie bólu, u innych działa relaksująco i niweluje lęk. Gaz wykazuje nieznaczne właściwości euforyzujące: chwilowo poprawia nastrój, nie powodując utraty kontroli nad sytuacją. Mieszanka gazów jest bezpieczna i działa nieinwazyjnie. Łagodzenie bólu metodą wziewną to metoda dostępna bezpłatnie w bardzo wielu szpitalach położniczych.

Znieczulenie porodu metodą wziewną – jakie przeciwwskazania

U kobiet, które cierpią na stwardnienie rozsiane, rozedmę płuc, niedrożność górnych dróg oddechowych i choroby psychiczne nie można zastosować tej metody.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza