Czy URLOP RODZINNY przysługuje OJCOM? Mężczyzna samotnie wychowuje 5 dzieci i NIE DOSTAŁ urlopu [ZOBACZ FILM]

2014-05-13 12:22

Daniel Andrzejak samotnie wychowuje pięcioro dzieci. Ich mama zmarła miesiąc temu, przy porodzie najmłodszej córki. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci kobiety. Ojciec ubiegał się o urlop rodzinny, żeby móc zaopiekować się dziećmi, ale go nie otrzymał. Dlaczego?

Samotny ojciec
Autor: TVP/x-news

Oliwka, Kasia, Zuzia, Szymek i Roksana. Po tym, jak miesiąc temu zmarła ich mama, pięcioro dzieci samotnie wychowuje ojciec. Początkowo wziął w pracy urlop bezpłatny, żeby móc zająć się swoją gromadką. Liczył, że w międzyczasie otrzyma urlop rodzicielski, który trwa aż 26 tygodni. Niestety, nie otrzymał go.

Joanna Olejniczak, asystent rodziny w MOPS w Strzelcach Krajeńskich, mówi, że ma związane ręce. - Spędza mi sen z powiek brak przepisu, który mógłby zabezpieczyć tę rodzinę i dać jej jakieś poczucie bezpieczeństwa - tłumaczy.

Urlop rodzicielski należy się obojgu rodzicom, ale tylko wtedy gdy kobieta skorzystała z urlopu macierzyńskiego. W tym przypadku tak nie było, dlatego Daniel Andrzejak otrzymał odpowiedź odmowną. Przepis jest absurdalny - z urlopu macierzyńskiego nie może skorzystać mama, która zmarła przy porodzie. Urzędnicy jednak rozkładają ręce.

Zobaczcie wzruszającą historię rodziny Andrzejaków.

TVP/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza