To imię noszą silne i niezależne kobiety. Otrzymało je tylko kilkadziesiąt dziewczynek

2024-03-06 12:12

Każdy rodzic chce, by jego córka nosiła wyjątkowe imię. To imię jest nie tylko dość rzadkie, ale też ma mocne brzmienie. Oznacza kobietę pewną siebie, liderkę, dla której nie ma rzeczy niemożliwych.

Imię dla dziewczynki
Autor: Getty Images Judyta to imię dla niezależnych i silnych dziewczyn

Jakie imię wybrać dla dziecka, by dobrze brzmiało z nazwiskiem i miało wyjątkowe znaczenie? Nie jest to łatwe, a młodzi rodzice często spędzają długie godziny nad imiennikiem, rozważając różne imiona dla swoich pociech. Ci, którzy szukają oryginalnych, ale osadzonych w tradycji inspiracji, powinni zwrócić uwagę na jedno imię. Judyta oznacza silną, niezależną i świadomą swojej wartości kobietę. Jest też oryginalne: w zeszłym roku otrzymało je tylko 70 nowo narodzonych Polek.

Jakie są najdziwniejsze imiona dla dzieci?

Judyta — imię na miarę kobiety XXI wieku

Judyta to imię, które ma pochodzenie biblijne i oznacza "chwaloną" lub "mieszkankę Judei". Kobiety o tym imieniu są urodzonymi liderkami, o silnych poglądach i mocnym kręgosłupie moralnym. Stanowią dla innych wzór, nie tylko dlatego, że łatwo nie ulegają pokusie (w żadnej kwestii), ale też dlatego, że doskonale wiedzą, jak ma wyglądać ich życie.

Judyta — charakterystyka imienia 

Imię Judyta ma znaczenie, którego przekaz może być szczególnie ważny w XXI wieku, gdy kobiety mocno ubiegają się o przestrzeganie swoich praw. Noszą je kobiety, które znają swoją wartość i wiedzą, do czego dążą. Judyty to wykształcone osoby, które chętnie poszerzają swoją wiedzę i doskonalą się w wielu dziedzinach. Mają smykałkę do języków obcych, a nauka przychodzi im z łatwością. Z tego względu szybko rozwijają swoje kompetencje, a w pracy chętnie podejmują się nowych projektów i wyzwań.

Małe Judyty to dziewczynki, które niczego się nie boją. Stają w obronie słabszych, są empatyczne i współczujące, dlatego zawsze mają wokół siebie grono przyjaciół. W domu nie sprawiają problemów wychowawczych, choć ich silny charakter może czasem być problematyczny i rodzić konflikty. Judyty dobrze opiekują się młodszym rodzeństwem, są bardzo rodzinne i chętnie włączają się w domowe obowiązki. Nie można im jednak niczego narzucić, bo od najmłodszych lat mają silne poczucie niezależności.

Kiedy Judyta obchodzi imieniny?

Judyta obchodzi imieniny 13 stycznia, 6 maja, 16 czerwca, 10 grudnia i 22 grudnia.

Czytaj: Piękne imiona dla dziewczynek inspirowane wiosną

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza