To imię uważane jest za "mało męskie". W PRL-u było niezwykle popularne

2024-02-18 9:13

To imię cieszyło się dużą popularnością kilkadziesiąt lat temu. Dziś już tak nie jest, rodzice rzadko decydują się, by nadać je swojemu synowi. Niektórzy twierdzą, że jest niemęskie, inni podkreślają, że imię dla chłopca powinno być mocne. Dowiedz się, o jakie imię chodzi.

Imię dla chłopca
Autor: Getty Images Emil to imię dla chłopca, które uważane jest za mało męskie

To imię było chętnie nadawane dzieciom w PRL-u, kiedy rodzice szukali oryginalnych pomysłów. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nigdy nie cieszyło się ogromną popularnością i raczej należało do imion wyjątkowych. W 2023 roku zostało nadane niemal 200 razy, co pokazuje, że wciąż szukamy pomysłów na to, jak wyróżnić swoje dziecko w tłumie.

Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.

Emil — co to za imię?

Imię "Emil" ma pochodzenie łacińskie od rzymskiego rodu Emiliuszów. Oznacza: „gorliwy” (od słowa "aemulus”) lub "ten, który walczy". Może wydawać się więc zaskakujące, że tak mocno brzmiące imię jest uważane za mało męskie. 

Kiedy Emil obchodzi imieniny?

Imieniny Emila przypadają dwa razy jesienią: 11 października i 14 listopada.

Charakterystyka imienia Emil

Osoby o imieniu Emil są zwykle introwertyczne, oszczędne w słowach i w gestach. Emil to mężczyzna towarzyski, który lubi otaczać się ludźmi i dobrze odnajduje się w gronie przyjaciół. Ma stały krąg znajomych, w których towarzystwie czuje się najlepiej. Chętnie uczestniczy w wydarzeniach towarzyskich, a na imprezach jest osobą, która bryluje i zabawia innych do białego rana.

W pracy Emil jest skryty. Po cichu wykonuje swoje obowiązki, nie wychylając się przed szereg. To sprawia, że jest dobrym pracownikiem, ale też nieskłonnym do rozwoju osobistego. Emil nie ubiega się o awans, nie stara się poprawić swojego bytu — jest mu dobrze tak, jak jest i robi wszystko, by jego sytuacja po prostu się nie pogorszyła.

W życiu prywatnym Emil ma problem z podejmowaniem decyzji. Jest stały w uczuciach, a jak się w kimś zakocha, to całym sobą. Ciężko mu jednak podjąć zobowiązania, dlatego szuka kobiety, która będzie miała silny charakter i odciąży go w podejmowaniu decyzji życiowych. Nie skupia się na rzeczach materialnych, jest lekkoduchem, który wyżej ceni rozrywki niż obowiązki. 

Czytaj: 22 imiona dla chłopców — ładne i nieoklepane

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza