Jak naturalnie powiększyć usta? Te masaże, ćwiczenia i maseczki działają jak ostrzykiwanie

2024-06-03 16:03

Pełne, ponętne usta to marzenie większości kobiet. Nie bez przyczyny tak dużą popularnością cieszą się zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym. Ale to nie jedyna metoda, by wydobyć objętość warg. Nawet nie wiesz, jak duże usta możesz mieć bez użycia igły. Sprawdź te masaże, ćwiczenia i maski.

Jak naturalnie powiększyć usta?
Autor: Getty Images Jak naturalnie powiększyć usta?

Czy powiększenie ust bez iniekcji jest możliwe? Owszem. Za pełność warg odpowiadają bowiem nie tylko ich kształt, ale też mimika, ułożenie mięśni wokół ust czy ich ukrwienie. Na wszystkie te aspekty możemy wpływać domowymi metodami. Te sposoby podziałają jak powiększanie ust. Jak uzyskać efekt bez wydawania kroci, bólu czy niepewnego efektu? Sprawdzamy masaże, ćwiczenia i domowe maseczki, które wydobędą z twoich warg ich naturalny potencjał.

Zobacz też: Przez przebarwienia jesteś uzależniona od podkładu? Oto 3 bezpieczne maseczki domowej roboty

Testujemy rzęsy magnetyczne - Królowe Matki odc. 4

Dowiedz się: Powiększanie biustu a karmienie piersią - czy z implantami można karmić?

Maseczki powiększające usta

Od lat hitem wśród wielu kobiet są błyszczyki i balsamy powiększające usta. Delikatnie odrętwiają one wargi, dzięki zastosowaniu piekących lub chłodzących usta składników. Zamiast kupowania specjalistycznych błyszczyków, zastosować można domową maseczkę na wargi, która stosowana regularnie, na stałe poprawi ukrwienie ust uwydatniając je, a przy tym stymulując czerwień wargową, dzięki czemu usta będą wyraźnie zarysowane nawet bez makijażu.

Do zrobienia maseczki wystarczy:

  • wazelina,
  • szczypta pieprzu cayenne,
  • cynamon.

Wazelinę można też zastąpić oliwą z oliwek lub olejem roślinnym. Tak wymieszane z tłuszczem przyprawy nakładamy na wargi na około 5-10 minut. Można ją stosować 2-3 razy w tygodniu.

Ćwiczenia powiększające usta

Wiele ćwiczeń, które uaktywniają mięśnie warg działają też na okolice bruzd nosowo wargowych, a więc ich wykonywanie przyniesie nie tylko efekt powiększający usta, ale też liftingujący. Prawdziwe efekty widać już po 2 tygodniach regularnego wykonywania ćwiczeń. Wystarczy poświęcić na to 2-3 minuty dziennie. Jakie warto wykonywać najbardziej?

  • Zaciskanie warg

Ćwiczenie wciągające wargi do środka poprawia napięcie mięśni ust wzdłuż warg, a więc sprawi, że będą one pełniejsze wszerz, nie ściskając się w wąski "dziubek".

  • Buziaczki

Ćwiczenie polegające właśnie na wysyłaniu buziaków dodaje za to objętości wargom, a dodatkowo wzmacnia mięśnie wokół łuku kupidyna sprawiając, że wargi na stałe będą układać się do zewnątrz, a więc sprawią o wiele pełniejsze wrażenie.

  • Rybka

Praca wargami, robiąc ruch podobny do tego, jaki wykonują ryby to kolejny pomysł na trwałe wzmocnienie mięśni wokół ust.

  • Wywijanie warg

Wywijanie ust na zewnątrz sprawia, że mięśnie wokół ust - nad brodą i pod nosem przyzwyczajają się do specyficznego ułożenia, które uwydatni usta.

Przeczytaj: Masaż lodem: jak go wykonać? Przebieg i działanie

Masaże powiększające usta

Kultowym masażem wydobywającym objętość ust jest ich regularne "szczotkowanie" szczoteczką do zębów. To nie tylko masaż poprawiający ukrwienie ale i idealny peeling.

Co jeszcze można wykonywać? Do pielęgnacji warto włączyć szybki masaż palcami polegający na ściskaniu kolejnych fragmentów warg pomiędzy kciuk, a palec wskazujący. W ten sposób też wzmacniamy mięśnie warg. Podobnie działa lekkie szczypanie skóry warg i oklepywanie ich podczas nakładania pielęgnacyjnego balsamu.

Co istotne, we wszystkich tych metodach najważniejsza jest regularność i konsekwencja. Pierwsze efekty widać już po tygodniu stosowania domowych metod powiększających usta. Warto więc włączyć je do codziennej pielęgnacji. To w końcu jedynie 5 minut dziennie.