Grudzień nie taki zimny… Dlaczego najwięcej jest "grudniowych dzieci"?

2021-12-27 10:59

Grudzień okazuje się być najbardziej namiętnym miesiącem w roku, na całym świecie. Właśnie w okresie świąteczno-noworocznym najwięcej się kochamy i płodzimy najwięcej dzieci. Dlaczego?

Niemowlę święta
Autor: Getty Images Grudniowe dzieci

Koniec starego roku i początek następnego to magiczny okres. Ludzie więcej czasu spędzają na spokojnie, skupiając się na relacjach z bliskimi. Wiele par, wydłuża urlop między świętami, a Sylwestrem i ma sporo czasu wolnego. Być może dlatego, grudzień to najbardziej namiętny miesiąc w roku.

W tym miesiącu i na początku stycznia, płodzonych jest też najwięcej dzieci - stąd ich nazwa "grudniowe dzieci". To nie tylko przypuszczenia i opinie, ale fakt potwierdzony przez naukę. W okresie świąteczno-noworocznym, na całym świecie ludzie kochają się najczęściej, a skutkuje to baby boomem po 9 miesiącach, czyli we wrześniu

Spis treści

  1. Męska płodność na najwyższym poziomie
  2. Dlaczego w grudniu mamy większe libido?
  3. W którym dniu płodzimy najwięcej dzieci?
Sylwester marzeń w TVP2: Czym gwiazdy zaskoczą publiczność w tym roku?

Męska płodność na najwyższym poziomie

Zjawisko "grudniowych dzieci" zbadali naukowcy z izraelskiego  Uniwersytetu Ben-Guriona. Z zebranych przez nich danych, jasno wynika, że w okresie świąteczno-noworocznym, mężczyźni mają najlepsze parametry nasienia.

Dowiedz się: Czy leczenie niepłodności zwiększa szanse na ciążę mnogą?

Jeśli zatem para starała się wcześniej o dziecko, to właśnie w święta i początek karnawału, ma największe szanse na spłodzenie dziecka. 

Dlaczego w grudniu mamy większe libido?

Według naukowców, większa ochota na seks wiąże się nie tylko z długimi wieczorami i większą bliskością w okresie Świąt. Na nasze temperamenty wpływa także dieta. Jak się okazuje, chociażby korzenne przyprawy i duża ilość czekolady, działają jak afrodyzjaki. 

Dowiedz się: Życie seksualne Polaków - czy twójs seks nie odbiega od statystyk?

W którym dniu płodzimy najwięcej dzieci?

Zgodnie z badaniami, największa ilość urodzeń przypada na 26 września, co jednoznacznie potwierdza, że dużo kochamy się właśnie w święta i przerwę świąteczno-noworoczną. To logiczne. Po intensywnym okresie przygotowań do świąt, mamy zwyczajnie więcej czasu. 

Przeczytaj też: Znak zodiaku dziecka - jak wpływa na jego charakter?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza