Grudzień nie taki zimny… Dlaczego najwięcej jest "grudniowych dzieci"?

2021-12-27 10:59

Grudzień okazuje się być najbardziej namiętnym miesiącem w roku, na całym świecie. Właśnie w okresie świąteczno-noworocznym najwięcej się kochamy i płodzimy najwięcej dzieci. Dlaczego?

Niemowlę święta
Autor: Getty Images Grudniowe dzieci

Koniec starego roku i początek następnego to magiczny okres. Ludzie więcej czasu spędzają na spokojnie, skupiając się na relacjach z bliskimi. Wiele par, wydłuża urlop między świętami, a Sylwestrem i ma sporo czasu wolnego. Być może dlatego, grudzień to najbardziej namiętny miesiąc w roku.

W tym miesiącu i na początku stycznia, płodzonych jest też najwięcej dzieci - stąd ich nazwa "grudniowe dzieci". To nie tylko przypuszczenia i opinie, ale fakt potwierdzony przez naukę. W okresie świąteczno-noworocznym, na całym świecie ludzie kochają się najczęściej, a skutkuje to baby boomem po 9 miesiącach, czyli we wrześniu

Spis treści

  1. Męska płodność na najwyższym poziomie
  2. Dlaczego w grudniu mamy większe libido?
  3. W którym dniu płodzimy najwięcej dzieci?
Sylwester marzeń w TVP2: Czym gwiazdy zaskoczą publiczność w tym roku?

Męska płodność na najwyższym poziomie

Zjawisko "grudniowych dzieci" zbadali naukowcy z izraelskiego  Uniwersytetu Ben-Guriona. Z zebranych przez nich danych, jasno wynika, że w okresie świąteczno-noworocznym, mężczyźni mają najlepsze parametry nasienia.

Dowiedz się: Czy leczenie niepłodności zwiększa szanse na ciążę mnogą?

Jeśli zatem para starała się wcześniej o dziecko, to właśnie w święta i początek karnawału, ma największe szanse na spłodzenie dziecka. 

Dlaczego w grudniu mamy większe libido?

Według naukowców, większa ochota na seks wiąże się nie tylko z długimi wieczorami i większą bliskością w okresie Świąt. Na nasze temperamenty wpływa także dieta. Jak się okazuje, chociażby korzenne przyprawy i duża ilość czekolady, działają jak afrodyzjaki. 

Dowiedz się: Życie seksualne Polaków - czy twójs seks nie odbiega od statystyk?

W którym dniu płodzimy najwięcej dzieci?

Zgodnie z badaniami, największa ilość urodzeń przypada na 26 września, co jednoznacznie potwierdza, że dużo kochamy się właśnie w święta i przerwę świąteczno-noworoczną. To logiczne. Po intensywnym okresie przygotowań do świąt, mamy zwyczajnie więcej czasu. 

Przeczytaj też: Znak zodiaku dziecka - jak wpływa na jego charakter?