Przedszkola publiczne Kraków - Stare Miasto - lista placówek

2020-02-04 9:16

Krakowskie Stare Miasto, czyli Dzielnica I to obszar przede wszystkim zabytkowy, pełen turystycznych atrakcji. Mimo to, znajdują się tu również domy mieszkalne oraz niezbędna infrastruktura, np. publiczne placówki edukacyjne. Oto lista przedszkoli publicznych z krakowskiego Starego Miasta.

Przedszkole Kraków
Autor: Getty images

Spis treści

 1. Samorządowe Przedszkole nr 1
 2. Przedszkole nr 4
 3. Przedszkole specjalne nr 15
 4. Przedszkole nr 17
 5. Przedszkole 21
 6. Przedszkole nr 40 Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Jana Pawła II
 7. Samorządowe Przedszkole nr 44
 8.  Przedszkole nr 45 im. Kubusia Puchatka
 9. Przedszkole nr 61 „Pod Wawelem”
 10. Przedszkole Publiczne „Ochronka”
 11. Przedszkole Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego
 12. Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Samorządowe Przedszkole nr 1

ul. Kopernika 16, 31-501 Kraków, tel. 12 422 61 42

Przedszkole położone w centrum Krakowa. Budynek posiada cztery sale wyposażone w sprzęt dydaktyczny, zabawki oraz trwały wystrój kącików regionalnych. Lokalizacja placówki sprzyja poznawaniu historii miasta, tradycji i kultury regionu. Oprócz zwyczajnych działań zadań edukacyjnych, kadra nauczycielska stawia sobie za cel wpojenie dzieciom miłości do miasta i regionu, pokazanie podopiecznym jak ważną wartością jest tradycja narodu i regionu, w którym żyjemy.

Przedszkole nr 4

ul. Piekarska 12, 31-067 Kraków, tel. 12 430 52 93

Kameralne, trzyoddziałowe przedszkole, usytuowane w pobliżu bulwarów wiślanych. Posiada trzy sale, dobrze wyposażone w nowoczesny sprzęt dydaktyczny. Budynek otoczony jest ogrodem, w którym mieści się plac zabaw, z piaskownicą i sprzętem ogrodowym. Okolica sprzyja spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Doświadczona, dobrze wykwalifikowana kadra wspierana jest przez logopedę i psychologa.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

 

Przedszkole specjalne nr 15

ul. Wietora 7 31-067 Kraków, tel.12 430 54 00Przedszkole wchodzi w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego nr 4. Ośrodek został stworzony z myślą o dzieciach niepełnosprawnych intelektualnie. Zatrudnieni tu są wysokiej klasy specjaliści, logopedzi, fizjoterapeuci, psychologowie, pedagodzy specjalni. Posługują się oni nowoczesnymi metodami pracy, by zapewnić możliwie udany start w edukacji. Pomagają w tym także liczne zajęcia, w tym hipoterapia, terapia sensoryczna, muzykoterapia, w tym koncerty w filharmonii, a także zajęcia na basenie. Ośrodek bardzo ściśle współpracuje z Radą Rodziców - gremium doradczym wybieranym na początku każdego roku szkolnego.

Przedszkole nr 17

ul. Dietla 70, 31-039 Kraków, tel. 12 421 18 70Przedszkole należy do zespołu szkolno - przedszkolnego nr 6. Zlokalizowane jest w ścisłym centrum Krakowa, w zabytkowej kamienicy. Znajdują się tu cztery oddziały. Placówka jest dobrze wyposażona, oprócz sal dydaktycznych posiada klimatyzowaną salę gimnastyczną oraz profesjonalną salę do gimnastyki korekcyjnej. W podwórzu kamienicy zorganizowano plac zabaw. Bliskość centrum miasta pozwala na aktywny kontakt z instytucjami kultury. Dzieci korzystają z oferty Muzeum Narodowego, Muzeum Historycznego i Muzeum Etnograficznego. Dzięki kontaktom i wspólnym zajęciom z dziećmi szkolnymi, przedszkolaki łatwiej adaptują się do warunków szkolnych, mają możliwość przebycia tej zmiany bez niepotrzebnego stresu.

Przedszkole 21

ul. Miodowa 36 31-052 Kraków, tel. 12 421 28 56Przedszkole zajmuje wydzieloną część szkoły, wchodzi bowiem w skład zespołu szkolno-przedszkolnego nr 3. Jednostka dysponuje przestronnymi, dobrze wyposażonymi salami. Do dyspozycji pozostaje też sprzęt i pomieszczenia należące do szkoły. Integracja ze społecznością szkolną stanowi pomoc w adaptacji dzieci do warunków nowego etapu edukacji. Placówka proponuje szeroką gamę zajęć dodatkowych, m.in. język angielski, umuzykalnienie, taniec towarzyski, robotykę, religię, zajęcia plastyczne, logopedyczne i rewalidacyjne.

Przedszkole nr 40 Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Jana Pawła II

ul. Pędzichów 16, 31-152 Kraków tel. 12 633 67 65, Filia: Al. Modrzewiowa 20B, 30-224 Kraków, tel. 12 425 30 24

Cztery oddziały zorganizowano w głównej siedzibie, piąty, mieszany - dla dzieci w różnym wieku mieści się w filii w Woli Justowskiej. Dzieci są tu obdarzane czułością, wykwalifikowana kadra stara się wychowywać je w duchu tolerancji, szacunku do innych, ale też poszanowania tradycji narodowej. Stosuje nowatorskie metody i formy pracy.

Samorządowe Przedszkole nr 44

ul. Jerzego Żuławskiego 9, 31-145 Kraków, tel. 12 633 43 89

Sześciooddziałowe przedszkole mieści się w budynku z dużym ogrodem z nowocześnie urządzonym placem zabaw. Sale w budynku są jasne i przestronne. Bogate wyposażenie wspiera rozwój dzieci a kadra nauczycielska stara się, by podopieczni czuli się tu akceptowani i kochani. Wśród wielu zadań, które placówka sobie stawia, najważniejszym jest nauka tolerancji, akceptacji każdego z jego indywidualnym charakterem i postrzeganiem świata.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

 Przedszkole nr 45 im. Kubusia Puchatka

ul. Piekarska 14, 31-067 Kraków, tel. 12 430 53 91

Główna myśl, umieszczona jako motto na stronie placówki, to cytat z C. Freineta: Nauczyciele, dzieci i rodzice, są nićmi jednego kłębka. To stwierdzenie określa zasady, na jakich pracuje przedszkole. Zapewnienie dzieciom opieki, rozwoju i poczucia bezpieczeństwa, w ścisłej współpracy kadry nauczycielskiej z rodzicami. Jest to czterooddziałowe przedszkole, działające w tym samym miejscu od ponad 60 lat. Lokalizacja w pobliżu brzegu Wisły, zapewnia możliwość organizowania atrakcyjnych zajęć w terenie.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 61 „Pod Wawelem”

ul. Rajska 14, 31-124 Kraków, tel. 12 633 35 14

Położone w samym centrum Krakowa przedszkole od ponad pół wieku prowadzi działalność wychowawczą. W nowocześnie urządzonym budynku znajduje swoje miejsce ponad setka dzieci podzielona na siedem oddziałów. Misją placówki jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa oraz optymalnych warunków rozwoju. Kadra dokłada wszelkich starań, by otaczać podopiecznych ciepłem i troskliwością.

Przedszkole Publiczne „Ochronka”

ul. Biskupia 16, 31-144 Kraków, tel. 12 630 15 16

Przedszkole prowadzone przez siostry Służebniczki. Misją placówki jest wychowanie dzieci w odniesieniu do chrześcijańskiej hierarchii wartości. Program nauczania ukierunkowany jest na wpajanie podopiecznym trzech podstawowych wartości prawdy, piękna i dobra. Wszystko to w atmosferze troski, przyjaźni, współpracy z rodzicami.

Przedszkole Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego

Plac Sikorskiego 12, 31-115 Kraków, tel. 12 422 03 28Kameralne, trzyoddziałowe przedszkole publiczne. Funkcjonuje w stuletnim budynku, domu pod wezwaniem Opatrzności Bożej. Zaś sama placówka istnieje od 1945 roku. Dzieci mają do dyspozycji duże, dobrze wyposażone sal, pełne kolorów, zabawek i pomocy dydaktycznych. Misją placówki jest wszechstronny rozwój dzieci, odkrywanie i rozwijanie talentów drzemiących w maluchach. Jako placówka katolicka pracuje w myśl zasad personalizmu i pedagogiki chrześcijańskiej, pragnie przekazywać i kultywować tradycję narodową i chrześcijańską.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza