Jesteś w ciąży? Położna wymienia 3 sytuacje, w których powinnaś natychmiast zgłosić się do szpitala

2022-11-14 16:03

Będąc w ciąży, a zwłaszcza na jej końcówce, mamy wiele obaw o dziecko i szczęśliwe rozwiązanie. Wsłuchujemy się w swoje ciało, często obsesyjnie liczymy ruchy maleństwa, tylko po to, aby nie przegapić żadnych sygnałów, które mogłyby wskazywać na jakieś komplikacje. To normalne - uspakaja na TikToku @polozna_mamaga. Wymienia jednocześnie 3 sytuacje, które przyszłą mamę powinny skłonić do jak najszybszej wizyty w szpitalu.

Jesteś w ciąży? Położna wymienia 3 sytuacje, w których powinnaś natychmiast zgłosić się do szpitala
Autor: Getty images/TikTok @polozna_mamaga Jesteś w ciąży? Położna wymienia 3 sytuacje, w których powinnaś natychmiast zgłosić się do szpitala

TikTokowa influencerka znana na tej platformie jako @polozna_mamaga w jednym ze swoich ostatnich postów postanowiła uczulić kobiety w ciąży na 3 sytuacje, w których natychmiast powinny zgłosić się do szpitala.

Przeczytaj także: Trzeci trymestr ciąży - najczęstsze dolegliwości: bóle pleców, zgaga i twardnienie macicy

Jak przygotować plan porodu?

Są to:

1. Krwawienie z dróg rodnych

„Niezależnie od koloru krwi (jasna/ ciemna) należy zgłosić się na izbę przyjęć ginekologiczno- położniczą. Należy odróżnić od plamienia w ciąży (skąpe, jak po skaleczeniu w palec), które najczęściej jest normalne np. po badaniu ginekologicznym, po stosunku płciowym, na wczesnym etapie porodu, po odejściu czopa śluzowego” – uczula w swoim poście.

2. Brak ruchów płodu

„Jeśli nie czujesz ruchów po nocnym odpoczynku lub przerwa trwa kilka godzin i mimo próby aktywizacji dziecka (np. zmiana pozycji, zjedzenie czegoś słodkiego, wypicie szklanki zimnej wody), nie ma efektu - zgłoś się do szpitala” – radzi.

Zwraca jednak uwagę na to, żeby nie porównywać ilości ruchów z inną kobietą w ciąży, gdyż na odczuwanie ruchów płodu wpływ ma wiele czynników jak umiejscowienie łożyska, położenie dziecka, tryb życia kobiety. Każdy maluszek ma także swój rytm dnia i nocy.

Przeczytaj także: Kiedy i w jakim celu lekarz może kazać liczyć ruchy płodu? Jak je liczyć?

3. Regularne skurcze co 3 minuty

Regularne skurcze porodowe do 3 minuty do najwyższa pora, aby jechać do szpitala, jeśli chcemy w nim urodzić. „W przypadku kolejnego porodu warto wyjechać wcześniej (jeśli skurcze są regularne co 5 min)” – uczula położna. Dodaje także, że natychmiast należy udać się do szpitala, gdy skurcz jest silny, nagły i nie ustępuje.

Przeczytaj także: Skurcze przed porodem: jak wyglądają? Jak liczyć skurcze porodowe?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza