NAUKA CZYTANIA i PISANIA łatwiejsza dzięki muzyce? [FILM]

Edukacja dziecka
Autor: thinkstockphotos.com Muzyka odgrywa ogromną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka.

Nauka czytania i pisania przez muzykę? Oczywiście, w dodatku nauka czytania i pisania jest dzięki temu łatwiejsza, bo bardziej intuicyjna. Zobaczcie, jaką metodę wymyślili Olga i Bartosz Jakubiec.

Olga i Bartosz Jakubiec są muzykami i poprzez muzykę objaśniają swoim dzieciom świat. Od małego komunikowali się z dziećmi, śpiewając im piosenki, np. zachęcające do mycia rąk. Ponieważ metoda ta przynosiła dobre efekty, a dzieci chwytały wszystko w mig, rodzice postanowili dokładnie w ten sam sposób nauczyć je alfabetu i cyferek.

>> Nauka alfabetu: kiedy i jak nauczyć dziecko liter?

Nauka czytania i pisania idzie... śpiewająco?

Pomysł się udał - rodzice śpiewali dzieciom piosenki o kolejnych literkach, a te szybko je zapamiętywały. Efekty były tak dobre, że nauczycielka wychowania przedszkolnego zaprosiła na rozmowę mamę chłopców i zapytała, czy wie, że jej dzieci znają już cały alfabet.

>> Ćwiczenia ortograficzne dla dzieci: jak nauczyć dziecko orografii?

Dzięki przyswajaniu wiedzy przez zabawę dzieciom łatwiej przyszła nauka czytania i nauka pisania. Zobaczcie, co o swojej metodzie opowiadają Olga i Barosz Jakubiec:

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE